WhatsApp, iOS Beta Uygulamasına 2 Yeni Özellik Getirdi

WhatsApp, iOS Beta Uygulamasına 2 Yeni Özellik Getirdi

Dünyanın en tanınan anlık iletileşme uygulaması olan WhatsApp, TestFlight programı aracılığıyla iOS uygulaması için yeni bir güncelleme yayınladı ve uygulama sürümünü 2.19.60.26’ya yükseltti. Güncelleme, uygulamaya iki yeni özellik getirirken kimi kullanıcıların sıklıkla kullandığı bir özelliği de kaldırıyor.

WhatsApp 2.19.60.26 ile birlikte WhatApp kullanıcıları, başka kullanıcılarının profil fotoğraflarını aygıtlarına kaydedemeyecekler. Ferdî bilgilerin kapalılığı gereği kaldırılan bu özellik, WhatsApp kullanıcılarının fotoğraflarını istemedikleri bireylerle paylaşmasını da bir noktada engellemiş oluyor.

WhatsApp, iOS Beta Uygulamasına 2 Yeni Özellik Getirdi

Bir öteki değişiklik ise toplu fotoğraf gönderimlerinde gerçekleşti. Artık rastgele bir kullanıcıdan toplu fotoğraf aldığınızda albümün içinde kaç adet fotoğraf yer aldığını ve albümün toplam belge boyutunu görebileceksiniz. Bu özellik, taşınabilir bilgi kullanarak fotoğraf paylaşan kullanıcılar için yararlı olacaktır.

WhatsApp beta sürümünde gerçekleşen son değişiklik ise ses evrakı formatı oldu. WhatsApp, sesli ileti formatı olarak Opus’u kullanıyor ama bu format birçok uygulama tarafından desteklenmiyor. WhatsApp, Opus belgelerini M4A (AAC codec) formatında dışarı çıkararak sorunu çözmüş durumda.