EMUI 10’a Ait Ekran Görüntüleri Ortaya Çıktı

EMUI 10’a Ait Ekran Görüntüleri Ortaya Çıktı

Geçtiğimiz aylarda EMUI 10 ile ilgili çok fazla haber duyduk ve bu işletim sisteminin beta sürümünü kullan aygıtları gördük. Artık ise Huawei, EMUI’ın yakın vakitte kullanıma sunulacak yeni bir sürümü üstünde çalışıyor.

EMUI 10’a Ait Ekran Görüntüleri Ortaya Çıktı

Resmi olmayan EMUI sürümünün Android Q Beta tabanlı olacağı, bilhassa Huawei marka telefonlar için yaptığı paylaşımlarla ünlü 'Funkyhuawei' sitesi tarafından bildirildi.

Şu ana kadar EMUI 10 beta sürümü, yalnızca Huawei P90 Pro (kod ismi 'Vogue') model telefonlar için kullanıma açıldı. Bu da demek oluyor ki gelecekte birinci olarak bu model telefonlar, EMUI 10 kullanabilecek. Ayrıyeten bu beta sürümünün nasıl kurulacağına dair bir rehber XDA forumlarında mevcut.

WinFuture tarafından sağlanan ekran manzaralarına baktığımızda giriş ekranı, vazife çubuğu ve ikonların tekrar tasarlanmış olduğunu görüyoruz. Ayrıyeten uygulama ve ayarlar menülerinde de değişiklikler göze çarpıyor.

EMUI 10’a Ait Ekran Görüntüleri Ortaya Çıktı

Bunlara ek olarak kullanıcılar, beta sürümünün Android 9.0 tabanlı EMUI 9.1’e nazaran daha süratli olduğunu söylüyor lakin bu sürümdeki farkın yeni Android versiyonuyla mı ilgili olduğu yoksa Huawei’nin EMUI’n arayüzünde ve özelliklerinde yapmış olduğu değişiklerden mi kaynaklandığı hâlâ belirsiz.

Arayüz ve eklenen özelliklerin mutlaklaşması için Huawei’nin EMUI 10 hakkında resmi bir açıklama yapmasını beklememiz gerekiyor.