Keanu Reeves, BBC'ye Verdiği Röportajda Oyunlara Arka Çıktı

Keanu Reeves, BBC’ye Verdiği Röportajda Oyunlara Arka Çıktı

Keanu Reeves’in E3 2019’da Cyberpunk 2077’de yer alacağının açıklanması, oldukça dikkat çekmiş hatta bu yılki E3’ün en çok konuşulan noktalarından biri olmuştu. BBC’de mevzuyla ilgili Keanu Reeves’le bir röportaj yaptı.

Keanu Reeves, BBC'ye Verdiği Röportajda Oyunlara Arka Çıktı

Oyundaki rolüyle ilgili ser verip sır vermeyen Keanu, daha sonra BBC’nin sorularını cevaplamaya devam etti. Keanu’ya, oyunlarda büyük sinema yıldızlarının yer almasının oyunlara duyulan saygıyı artırıp artırmadığı soruldu. Yıldız oyuncu bu soruya “Bence oyunların hürmet duyulmaya muhtaçlıkları yok. Hatta oyunlar ve Hollywood ortasında bir alışveriş varsa Hollywood’un oyunlardan aldığı şey sayısı daha fazladır” biçiminde karşılık verdi.

Röportajın ilerleyen kısımlarında oyun geliştirme ve sinema yapma basamaklarının birbirleriyle bağlantıda olan teknolojiler olduğuna değinen Keanu, sinemalarda kullanılan özel efektlere dikkat çekti. Bilhassa aktör ve aktrislerin yaşlarıyla oynanılmasına parmak basan yıldız oyuncu, Marvel sinemalarında yer alan karakterlerin kıssaya daha uygun olmaları için kullanılan yaşlandırma ve gençleştirme tekniklerinden kelam etti.

Bu ortada bahsetmeden geçmeyelim; CD Projekt Red’in CEO’su Marcin Iwinski, Keanu’nun oyun stüdyolarında 15 gün geçirdiğini ve canlandırdığı karakter Johnny Silverhand’in, oyundaki tüm NPC’lerden daha fazla repliği olduğunu söylemişti. Yani oyunda sevdiğimiz aktör Keanu Reeves’i epey sık görebileceğiz.