En Çok İnternet Kullanıcı Sayısına Sahip Ülkeler Açıklandı

En Çok İnternet Kullanıcı Sayısına Sahip Ülkeler Açıklandı

BOND İnternet Trendleri Raporu ve medya yansımaları sonucunda interneti en çok kullanan ülkeler açıklandı. Ajans Press’in derlediği bilgilere nazaran internetteki kullanıcı sayısında 2018’den bu yana yüzde 6 üzere bir artış görüldü. Bu da internet kullanan kullanıcıların sayısını 3,8 milyara çıkardı.

Araştırmanın bir öteki enteresan bulgusuysa dünyada internet kullanan şahısların dünya nüfusuna oranı oldu. Araştırmanın sonuçlarına nazaran 7,7 milyar nüfusa sahip dünyada internet kullananların oranı %50’yi geçti.

En Çok İnternet Kullanıcı Sayısına Sahip Ülkeler Açıklandı

İnternet kullanıcı sayısına baktığımız vakit %21 ile Çin birinci sıraya oturdu. Toplam internet kullananların beşte birinden fazlasını oluşturan Çin’den sonra %12 ile Hindistan, üçüncü olarak da %8 ile ABD geldi. Türkiye’yse bu listede 15. sırada yer aldı.

PRNet ve Ajans Press’in medya araştırmasında ‘internet’ anahtar sözlü yazıların sayısı da ortaya çıktı. 2018 yılında ‘internet’ başlığı kullanılarak 196 bin 116 adet haberin çıktığı tespit edildi ve toplumsal medya platformlarının, haberlerinin en çok haber yapılan öge olduğu belirtildi.