Escobar'ın Kardeşi, Elon Musk'a Uyuşturucu İşi Teklif Etti

Escobar’ın Kardeşi, Elon Musk’a Uyuşturucu İşi Teklif Etti

Pablo Escobar'ın kardeşi Roberto Escobar, Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk'a çok farklı bir bahiste teklifte bulundu. Geçtiğimiz haftalarda ortalarında bir uyuşmazlık yaşanan ikiliden Roberto Escobar, yeni bir iş için Musk'a iştirak teklif etti.

Geçtiğimiz haftalarda Elon Musk'ın kendi alev makinesi fikrini çaldığını ve 100 milyon dolar verirse bu mevzuyu unutabileceğini söyleyen Roberto Escobar, bu durumun rastgele bir kâr getirmemesinden sonra dahi iş insanına farklı bir teklifle gitti.

Escobar'ın Kardeşi, Elon Musk'a Uyuşturucu İşi Teklif Etti

Elon Musk'la birlikte uyuşturucu bir husus olan marijuana işine girmek istediğini tabir eden Roberto Escobar, Elon Musk'a şu halde bir teklif gönderdi:

“İçmeyi sevdiğini biliyorum. Ben ve Pablo da içerdik. Artık uyuşturucuyu yasal olarak satabiliyoruz dostum, her şeyi biliyorum. Kolay para.”

Escobar'ın Kardeşi, Elon Musk'a Uyuşturucu İşi Teklif Etti

Şirketin ismini de kendi başında 'Elon Escobar Drugs Inc.' olarak belirleyen Roberto Escobar, teklifinden evvel ortalarında geçen alev makinesi olayından da bahsetti. Bir Tesla çalışanının fikrini çaldığını sav eden Escobar, fikri mülkiyet hakkı ve isminin karalanması sebebiyle 100 milyon dolarlık bir paranın kendisine ödenmesi gerektiğini söylemiş, yoksa mahkemede buluşacaklarını belirtmişti.

Escobar'ın Kardeşi, Elon Musk'a Uyuşturucu İşi Teklif Etti

Roberto Escobar, Elon Musk'a yaptığı tekliflerde ya kendisiyle bir uyuşturucu ticaretine ya da eczacılık işine girmesini teklif etti. Üçüncü bir teklif sunmayan Roberto Escobar, bu iki seçenekten rastgele birisini uygularsa Elon Musk'la ortalarında hiçbir sorunun kalmayacağını belirtti. Teklifinin sonunda da “Beklemedeyim” yazmayı unutmadı.

Elon Musk şu an için mevzuya ait rastgele bir açıklamada bulunmadı. Evvelki olaya yaklaşımı üzere bu hususa da 'soğuk' bir hal sergileyeceğini düşündüğümüz Elon Musk'ın yakın vakitte bahse ait bir açıklama yapması bekleniyor. Tüm bunların yanı sıra Roberto Escobar'ın uçuk fikirleri gerçekleşmedikçe yenilerinin ortaya çıkması artık bir çeşit örüntüyü oluşturduğu için Escobar'ın yeni teklifinin ne olacağını da merakla bekliyoruz.