iPhone'larda Batarya Süresini Uzatan Etkili Yöntem

iPhone’larda Batarya Süresini Uzatan Etkili Yöntem

Akıllı telefonlar artık hayatımızın her yerinde. Pek çok kullanıcı bugün bir akıllı telefonu; şarkı dinlemek, e-postalarını denetim etmek, aradığı bir adresi bulmak üzere neredeyse her türlü emel için kullanıyor. Lakin sonsuz bir güce sahip olmayan akıllı telefonlar, kullanıma bağlı olarak günde iki üç kere şarj edilebiliyor. Bu da kullanıcıların, şarj müddetinden şikayetçi olmalarına neden oluyor. Lakin bu kere, iPhone'larda şarj mühletinin uzatılabilmesi için tesirli olan bir özelliği sizlerle paylaşacağız.

Batarya sürenizi artırabilmek için pek çok yol deneyebilirsiniz. Bu metotlar; ekran parlaklığının azaltılması, kimi uygulamalardan gelen bildirimlerin kapatılması ve pozisyon servislerinin devre dışı bırakılması olabilir fakat bu formül, tüm uygulamalar için özelleştirilebildiğinden ziyadesiyle işinizi görecektir.

iPhone'larda Batarya Süresini Uzatan Etkili Yöntem

İşte iPhone'ununuzun batarya mühletini artırabileceğiniz o tesirli yol:

  • İlk olarak iPhone'ununuzun “Ayarlar” kısmına erişmeniz gerekiyor.
  • Ayarlar menüsü altından “Genel” alt menüsüne ulaşıyoruz.
  • Karşımıza çıkan ekranda “Arka Planda Uygulama Yenile” seçeneğini göreceksiniz. Bu seçenek, batarya sürenizi etkileyecek ayarların olduğu kısım.

iPhone'larda Batarya Süresini Uzatan Etkili Yöntem

  • Bu menüye girdikten sonra karşınıza çıkacak olan ekranda tüm uygulamalarınızı sırayla görebileceksiniz. Dikkat etmeniz gereken birinci konu, girdiğiniz menüde bulunan “Arka Planda Uygulama Yenile” kısmı. Bu kısım, bu özelliği büsbütün kapatabilmenize, yalnızca Wi-Fi irtibatında faal olarak kullanabilmenize ya da hem Wi-Fi hem de hücresel datada etkin olarak kullanabileceğiniz seçenekler bulunuyor.

iPhone'larda Batarya Süresini Uzatan Etkili Yöntem

İşte bu özelliği kullanarak İPhone'ununuzun batarya mühletini mümkün olduğunca uzatabilirsiniz.