Facebook Bildirimlerini Sınırlandırma Rehberi

Facebook Bildirimlerini Sınırlandırma Rehberi

Facebook bildirimleri, kümelerle, arkadaşlarınızla ya da takip ettiğiniz sayfalarla ilgili pek çok değerli şeyi kaçırmamanız için yararlı olabilir. Lakin kimileriyle ilgilenmeseniz bile birçok farklı yerden bildirim almak bazen bunaltıcı olabilir. Facebook, hangi bildirimleri ne sıklıkla alacağınızı seçmenize imkan sağlar. Masaüstünde ya da taşınabilir aygıtta bildirimleri şahsileştirmek uzun bir süreç üzere görünse de nispeten kolaydır ve birkaç tıklamayla bildirimlerinizi kişiselleştirmeniz mümkündür.

Masaüstü Facebook Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Facebook Bildirimlerini Sınırlandırma Rehberi

 1. Herhangi bir tarayıcıdan facebook.com'a gidin ve oturum açın.
 2. Ardından ekranın sağ üstündeki aşağı oka tıklayın.
 3. Açılan menünün en altındaki “Ayarlar” seçeneğine tıklayın.

Facebook Bildirimlerini Sınırlandırma Rehberi

 1. Ayarlar ekranının sol tarafındaki “Bildirimler”i seçin. Bildirimler sayfasında e-posta, site ve taşınabilir, kısa bildiri seçenekleri göreceksiniz.
 2. Bu seçeneklerin sağ tarafındaki “Düzenle” yazısına tıkladığınızda Facebook sitesi yahut taşınabilir uygulaması için bildirim özelleştirmelerinizi yapabilirsiniz. İstediğiniz bildirimleri aktifleştirebilir ya da devre dışı bırakabilirsiniz. Böylelikle en çok ilgilendiğiniz güncellemeler ile alakalı bildirimleri alabilirsiniz.

Facebook Bildirimleri Taşınabilir Uygulamadan Nasıl Kapatılır?

Facebook Bildirimlerini Sınırlandırma Rehberi

 1. Telefonunuzda Facebook uygulamasını açın.
 2. Ekranın sağ alt köşesindeki üst üste üç çizgi simgesine dokunun.
 3. Ardından açılan menüyü “Ayarlar ve gizlilik” seçeneğini bulana kadar aşağı kaydırın.

Facebook Bildirimlerini Sınırlandırma Rehberi

 1. Ayarlar ve saklılığa dokunduğunuzda yeni bir menü açılacaktır. O menüden “Ayarlar” seçeneğine dokunun.
 2. Açılan sayfayı tekrar aşağı kaydırın ve “Bildirimler” başlığı altındaki birinci seçenek olan “Bildirim Ayarları” seçeneğine dokunun.
 3. Bu kısımda bildirim ayarlarınızı özelleştirebileceğiniz pek çok seçenek bulunur. (yorumlar, hatırlatmalar, kümeler, doğum günleri…) Bunların her biriyle ilgili özelleştirmeyi yapmak için üzerlerine dokunabilirsiniz.
 4. Ayrıca yeniden birebir sayfa üzerinde bulunan “E-posta” ve “SMS” seçeneklerine dokunarak hangi yollarla hangi bildirimleri ne sıklıkla almak istediğinizi seçebilirsiniz.

Facebook'tan aldığınız bildirimleri nasıl kapatacağınızı anlatmaya çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Bu ve bunun üzere rehberleri kaçırmamak için bizi takipte kalın.