FIFA 20’den İlk Oynanış Videosu Yayınlandı

FIFA 20’den İlk Oynanış Videosu Yayınlandı

Bugün içerisinde EA, içerisinde Raheem Sterling, Jadon Sancho, Virgil Van Dijk üzere yıldız futbolcuların da bulunduğu bir FIFA 20 oynanış görüntüsü yayınladı. Görüntüde görüntülendiği kadarıyla oyunun mekaniklerinde hatırı sayılır değişiklikler yapılmış. Fragmanı aşağıdan izleyebilirsiniz:

Anlaşıldığı kadarıyla oyunda duran toplara büyük değişiklikler yapılmış. Kontrollü müdahale, patlamalı dribling, çalışılmış bitiriş ve çok daha fazlası eklenmiş. Natürel her sene olduğu üzere grafiksel gelişmeler olduğu söylense de FIFA 19 ile çok bir fark göremeyebilirsiniz.

EA’nin oyun hakkında verdiği bilgiler:

Topla oyun:

  • Duran toplar: Amacınızı belirleyin ve gerçek vakitte atağınızı yapın. Duran toplarda topu ivmelendirin, falso verin yahut yaprak vuruşu yapın. Bu yeni mekanik sayesinde meyyit topları lehinize kullanabilirsiniz.
  • Dribling: Daha süratli hareket edin, savunmacıyı kendinize çekin ve onları hızınızla yenin. Bu mekanik sayesinde FIFA 20’de oyuna daha farklı atak çeşitleri ekleniyor.
  • Kontrollü müdahale: Active Touch Tackling mekaniği ve yeni animasyonlar ile yanlışsız zamanlamayla birlikte savunmak artık daha gerçekçi hissettirecek.
  • Çalışılmış bitiriş: Kaleciyle birebir durumda kaldığınızda daha net bir vuruş yapabilirsiniz. Artık uzaktan şutlar ve volelerde de daha fazla risk olacak. Bu sayede FIFA 20’de daha fazla gerçekçilik hedefleniyor.

Topsuz oyun:

  • Dinamik birebirler: Hem savunmada hem de atakta birebir durumlarda oyunun istikametini büsbütün değiştirebilirsiniz.
  • Gelişmiş yapay zekâlı savunmacılar: Topu kaybettiğinizde yönettiğiniz oyuncu dışındaki yapay zekâ denetimindeki oyuncular size daha âlâ bir dayanak sağlayacak.
  • Doğal oyuncu hareketleri: Alandaki oyuncular artık daha manalı ve mantıklı bir biçimde konum alacak.

Top:

  • Top fiziği: Daha gerçekçi şutlar, paslar, ortalar yahut uzaklaştırmalar yapabilmenizi sağlayacak yeni top fizikleri