OnePlus 6, 6T, 7 ve 7 Pro Modelleri Android Q Betasını Aldı

OnePlus 6, 6T, 7 ve 7 Pro Modelleri Android Q Betasını Aldı

OnePlus, üçüncü Android Q Geliştirici Önizlemesini kullanıcıların beğenisine sundu. Yeni güncellemeyle Google, kendi Pixel model telefonları için Android Q beta sürecini bitirmek üzere. OnePlus’un ise ne vakit beta sürecini bitireceği şimdi bilinmiyor lakin şirket, kullanıcılara işletim sistemini yükseltme sürecinin ne vakit gerçekleşeceği konusundaki beklentilerini azaltmaları gerektiğini belirtti. 

OnePlus 6, 6T, 7 ve 7 Pro Modelleri Android Q Betasını Aldı

Güncelleme sürecinin kendisine gelirsek; telefonunda zati geliştirici sürümüne sahip olan kullanıcılar, 3. geliştirici önizlemesi’ne geçmeden evvel telefonundaki tüm bilgileri yedeklemek zorunda kalacak çünkü geliştirici önizlemesi güncellemesini telefona yüklemek, tüm bilgileri silecek. Bunun yanı sıra, stabil yahut açık beta sürümüne sahip olanlar önizleme sürümüne geçerken rastgele bir şeyi silmek zorunda kalmayacak lakin şayet güncellemeden sonra tekrar stabil sürüme geçmek isterseniz, diski temizlemek zorunda kalacaksınız. 

OnePlus 6, 6T, 7 ve 7 Pro Modelleri Android Q Betasını Aldı

Önceki güncellemelerdeki üzere kullanıcılar güncellemeleri ZIP belgesi olarak aygıtlarına indirip manuel sistem güncellemesini tetikleyerek önizleme sürümü ve stabil sürüm ortasında geçiş yapabilecekler. Güncelleme hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz OnePlus 6 ve OnePlus 7 serisi telefonlar için OnePlus’un forumunu ziyaret edebilirsiniz. 

Güncellemenin sıkıntılarına gelirsek, OnePlus 7 ve 7 Pro kullanıcıları, geliştirici önizlemesini telefonlarına yüklediklerinde ekran içi parmak izi tarayıcı özelliğinin kullanılamaz olduğunu fark edebilirler, bu durumda sensörü kullanmadan evvel güç tuşuna basarak telefonu otomatik olarak uyandırmanız gerekiyor. 

OnePlus’ın cihazları için hangi Android Q önizlemesinin beta sürümünün sonunu getireceği bilinmiyor fakat şirket hâlâ “geliştirme sürecinin erken aşamalarında” olduklarını belirtiyor. Bu açıklamayla birlikte OnePlus’ın Android Q’yu geç bir vakitte alabileceği mümkünlüğünü göz önünde bulundurarak bizlere sırf beklemek düşüyor.