Final Fantasy VII'nin Xbox One'a Çıkacağı Yalanlandı

Final Fantasy VII’nin Xbox One’a Çıkacağı Yalanlandı

Bilindiği üzere sevilen seri Final Fantasy’nin efsane oyunu Final Fantasy VII’nin yenilenmiş bir sürümü geliştiriliyor. Günler geçtikçe oyunla ilgili yeni açıklamalar ve yeni savlar ortaya atılıyor. Bu argümanlardan biri de dün Xbox DACH isimli Facebook sayfasında gündeme geldi.

Xbox DACH sayfasında paylaşılan görüntüde Final Fantasy VII’nin 3 Mart 2020 tarihinde PlayStation 4’ün yanı sıra Xbox One için de piyasaya sürüleceği bilgisi yer alıyordu. Oyunun PC platformuna çıkmasıyla ilgili bir bilgi yoktu lakin çoklu platformlara çıkış yapacağı, bilgisayar oyuncularının da umudunu yeşertmişti. Square Enix cephesinden gelen bilgilere göreyse bu türlü bir durum yok. Yani görüntü bir kusur sonucu paylaşılmış.

Final Fantasy VII'nin Xbox One'a Çıkacağı Yalanlandı

“Final Fantasy tecrübesi Xbox One konsolunuzda. Tanıtım görüntüsüne göz atın ve en sevdiğiniz Final Fantasy kısmını bize anlatın.”

Video, paylaşıldıktan kısa bir müddet sonra Xbox DACH sayfasının yöneticileri tarafından kaldırıldı. Xbox’ın Almanya toplumsal medya uzmanı Maxi Gräff, görüntünün kendi taraflarında oluşan bir meseleden kaynaklı bir yanılgı olduğunu söyledi. Bu yüzden üzdükleri Xbox oyuncularından da özür diledi.

Final Fantasy VII Remake, uzun yıllardır geliştirilme sürecinde. Sony, oyunu birinci olarak E3 2015 konferansında duyurmuştu. O vakitler yapılan duyuruda PlayStation oyuncularının, oyunu herkesten evvel oynayacağı söylenmişti. Yani bu demek oluyor ki Final Fantasy VII Remake, büyük ihtimalle PlayStation'a özel bir oyun olarak kalmayabilir fakat yeniden de ne olacağını şimdiden kestirmek güç. Bilhassa oyunun bilgisayara çıkıp çıkmayacağı konusunda bir varsayımda bulunmak ise en zoru.

Her şeye karşın bu türlü bir yanlışın profesyonel boyutta yapılma ihtimali kuşkuya açık. Tahminen de görüntü planlandığından evvel paylaşıldığı için bu türlü bir yol izlenmiş olabilir. İlerleyen vakitlerde hususla ilgili bir gelişme yaşanırsa sizlerle paylaşacağız.