Twitter Dünya Genelinde Çöktü mü?

Twitter Dünya Genelinde Çöktü mü?

Sosyal medya platformları, artık hayatımızın bir modülü ve hatta kimileri için bağımlılık hâline geldi. O denli ki bu platformlarda yaşanan sıkıntılar, insanları zahmetten çıkartabiliyor. Geçtiğimiz hafta Facebook ve Instagram'da yaşanan sorunun bir gibisi bu sefer de Twitter’da meydana geldi.

Twitter Dünya Genelinde Çöktü mü?

Twitter’a an itibariyle ne web sitesi üzerinden ne de taşınabilir uygulaması üzerinden erişilemiyor. DownDetector’de yer alan haritaya göre siteye erişim probleminin en bariz olduğu ülkeler Birleşik Krallık ve ABD.

Twitter Dünya Genelinde Çöktü mü?

Twitter, bir sorunun olduğunu üstteki fotoğrafla doğrulamışken siteye erişim şikâyetleri ülkemizde de yaşanıyor ve bu sorunun dünya genelinde olduğu düşünülüyor. Haritaya göre sorunun yaşandığı başka ülkeler ortasında Fransa, İspanya, Almanya üzere Batı Avrupa ülkelerinin yanı sıra Hindistan ve Japonya’da da erişim sorunu yaşanıyor.

Twitter'ın anlık olarak erişim durumunu buraya tıklayarak gidebileceğiniz canlı haritadan takip edebilirsiniz. Twitter'da yaşanan bu teknik sorunu anbean takip ederek haberimizdeki güncellemelerle sizlerle paylaşıyor olacağız.