Galaxy Note10+, Standart Olarak 5G Özelliğine Sahip Olacak

Galaxy Note10+, Standart Olarak 5G Özelliğine Sahip Olacak

Samsung, Galaxy Note ailesine katacağı yeni telefonu Galaxy Note10'u 7 Ağustos'ta tanıtacak. Şirket, yeni eseriyle Note serisinde bir birincisi gerçekleştirerek seride bir telefonu iki versiyon olarak, Note10 ve Note10+ biçiminde satışa sunacak.

Galaxy Note10+, Standart Olarak 5G Özelliğine Sahip Olacak

Paylaştığı Samsung sızıntılarıyla ünlü Twitter kullanıcısı Ice universe, telefona dair yeni ayrıntıları ortaya çıkardı. Ice universe, Samsung Galaxy Note10 ve Samsung Galaxy S10’u karşılaştırarak Note10’un daha büyük ekran/gövde oranına ve dizaynda farklılıklara sahip olacağını belirtti.

Ice universe’ün attığı tweet'e nazaran Samsung Galaxy Note10, Galaxy S10’da kullanılan UFS2.1 depolama yerine UFS 3.0 depolamaya sahip olacak ve 25 W şarj dayanağı bulunduracak. Lakin İki telefon ortasındaki performans ve kamera güncellemeleri ise fark edilmeyecek kadar az olabilir.

Ice universe bir öbür tweet'inde Note10’un 4G ve 5G varyantlarının olacağını da belirtti. Buna nazaran Galaxy Note10, sırf 4G dayanağıyla gelecek ve 256 GB dâhili depolama ile 8 GB RAM’e sahip olacak. Plus versiyonu ise 5G takviyesiyle gelecek ve 512 GB dâhili depolama ile 12 GB RAM’e sahip olacak.

Tüm bu tezler, 7 Ağustos’taki Unpacked etkinliğinde Note10’u tanıtılmasıyla son bulacak. Bugüne kadar Note10’un renkleri, fiyatı, 3,5 mm kulaklık girişine sahip olmayacağı ve 4 art kameraya sahip olacağı katılaşmıştı.