Galaxy S7 Serisi, Artık Sadece Güvenlik Güncellemesi Alacak

Galaxy S7 Serisi, Artık Sadece Güvenlik Güncellemesi Alacak

Samsung, akıllı aygıtlarını güncellerken üç farklı güncelleme kategorisi oluşturmuş durumda. Güney Koreli teknoloji devi, en yeni telefonlarına aylık güncellemeler verirken diğer telefonlarına üç ayda bir güncelleme getiriyor. Bu iki kümenin dışında kalan ve hâlâ takviye alan telefonlar ise gerektiği vakitlerde güvenlik güncellemelerini alıyor. Samsung, bugün Galaxy S7 ve S7 Edge modellerinin kategorilerinin düşürüldüğünü ve bu aygıtların artık yalnızca güvenlik güncelleştirmelerini alacağını belirtti.

Galaxy S7 Serisi, Artık Sadece Güvenlik Güncellemesi Alacak

Peki bu, S7 ve S7 Edge kullanıcıları için ne manaya geliyor? Hâlâ üç seneyi geride bırakan Galaxy S7 yahut S7 Edge kullanıcısıysanız güncelleştirmeleri artık sık sık alamayacaksınız ve üç ayda bir güncellemenin yerine yalnızca gerektiği kaidelerde güvenlik güncellemeleri almakla yetineceksiniz.

Bu değişiklik şaşırtan değil çünkü Galaxy S7 ve S7 Edge modelleri üç yaşın üzerindeler. Asıl şaşırtan olansa Samsung’un bu modellerini desteklemeye devam edecek olması. Android dünyasında üç yıl boyunca desteklenen çok ender aygıt var ve S7 serisi, bu az modellerden birisi olarak karşımızda.