Google, Adsense'in Mobil Uygulamasının Fişini Çekiyor

Google, Adsense’in Mobil Uygulamasının Fişini Çekiyor

Google'ın internet yayıncıları için gelir kaynağı oluşturan reklam servisi AdSense, bugün pek çok geliştirici tarafından kullanıyor. Hizmetin hem Android hem de iOS için geliştirilmiş olan taşınabilir uygulamaları da bulunuyor fakat Google, bu uygulamaların fişini çekmeye hazırlanıyor.

AdSense Eser Yöneticisi Andrew Gildfind tarafından yapılan açıklamalara nazaran Google, taşınabilir uygulamalarla uğraşmak istemiyor. Bunun yerine daha uygun bir taşınabilir internet sitesi arayüzüne yoğunlaşacaklarını tabir eden Gildfind, bu mevzuyla ilgili büyük yatırımlar yapacaklarını söyledi.

Google, Adsense'in Mobil Uygulamasının Fişini Çekiyor

Gildfind'ın açıklamalarına nazaran AdSense'in taşınabilir arayüzü hem daha süratli olacak hem de kolay kullanımıyla kullanıcılara rahat bir tecrübe yaşatacak. Taşınabilir arayüzü optimize edeceklerini açıklayan Gildfind, kullanıcılara daha düzgün bir tecrübe sunmak için yeni teknolojilerden faydalanacaklarını açıkladı.

AdSense'in taşınabilir uygulaması önümüzdeki aylarda kullanımdan kalkacak. 2019 yılının sonuna gelindiğinde ise Google, bu taşınabilir uygulamayı uygulama mağazalarından kaldıracak ve Google AdSense'in taşınabilir uygulamaları büsbütün tarihe karışacak. 

Görünen o ki Google, farklı uygulamalarla uğraşmak yerine tek bir platforma yük vermek ve en güzel kullanıcı tecrübesini sunmak istiyor. İlerleyen periyotlarda Google'ın aldığı bu kararın gerçek mu yoksa yanlış mı olduğunu daima birlikte görebileceğiz.