Google Chrome'a Zararlı Siteleri Gösteren Eklenti Geldi

Google Chrome’a Zararlı Siteleri Gösteren Eklenti Geldi

İnternet üzerinde birçok sitede şahsî bilgilerinizin yanı sıra hassas datalarınızı kullanmak isteyen kötü gayeli bireyler olduğu için Google, dolandırıcı siteleri işaretlemeye müsaade verecek. Ziyanlı kodlar ve hackerların olduğu, sisteminize girmeye çalışan kararsız siteler, bundan sonra işaretlenerek ziyaretçileri uyaracak. Yeni gelen bu özellik sayesinde inançlı bir arama ortamı oluşturulabilecek.

Çok küçük bir irtibat, yazım kusurunun sonucunda çok farklı web sitelerine gitmek çarçabuk yaşanabildiği üzere bu sitelere girişin sonucunda bilgileriniz de dark web’de yayınlanabilir.

Google Chrome'a Zararlı Siteleri Gösteren Eklenti Geldi

Birçok teknoloji şirketi bu sorunu görmezden gelse de Google, bu sorunun farkına vararak yeni bir sistem geliştirdi. Bu sistem sayesinde kullanıcılar, ziyanlı siteleri tespit edip engelleyebilecek. Kullanıcıların tespiti ve raporlarıyla işleyecek sistem sonucunda siber hatalıların etkinliklerinin düşürülmesi bekleniyor.

Google Chrome'a Zararlı Siteleri Gösteren Eklenti Geldi

URL ya da öteki bilgileri denetim ederek uygunsuz bir şeyin olup olmadığını denetim edecek sistem sayesinde inançlı bir gezinti amaçlanıyor.

Bilgilerinize ulaşmak isteyen sitelerin birden fazla, muteber sitelerin benzerilerini yaparak bilgilerinize ulaştığı için Google, geçersiz temaslar veren siteleri işaretleyerek kullanıcıların mağdur olmasını engelleyecek.

Son olarak Suspicious Site Reporter isimli bir eklentiyi duyuran Google, bu eklenti sayesinde kuşkulu sitelere işaretler koyarak siteye girmeden evvel iki defa düşünmenizi sağlayacak.