LG G9 ThinQ'in Olası Özellikleri

LG G9 ThinQ’in Olası Özellikleri

Güney Kore'nin önde gelen teknoloji üreticilerinden LG, şu sıralar yeni akıllı telefonu G9 ThinQ üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. LG her ne kadar mevzuyla ilgili açıklama yapmaktan kaçınsa da bugüne kadar LG'nin bu modeliyle ilgili çok sayıda bilgi ortaya çıktı. Ortaya çıkan bu bilgiler kesin olmamakla birlikte, en azından LG G9 ThinQ'ten ne bekleyebileceğimizi ortaya koyuyor. İşte LG G9 ThinQ'in sahip olması beklenen o özellikleri;

OLED Ekran Tasarımı ve Ön Kamera

LG G9 ThinQ'in Olası Özellikleri

LG'nin akıllı telefonlarında kullandığı OLED ekranlar ne yazıkki Samsung'un Muhteşem AMOLED ekranlarına hiçbir vakit yetişemedi. LG'de bunun farkındaydı ve ekranla ilgili çalışmalarını tamamladıktan sonra üstteki görsele benzeri bir ekran yapısının patentini aldı. 2018'in sonunda alınan bu patentin hangi telefon için kullanılacağı elbette bilinmiyordu. Bu neredeyse çerçevesiz olan delikli ekran tasarımı, LG G9 ThinQ'in sahip olması beklenen özelliklerinden yalnızca bir tanesi. Bu ekrana ek olarak LG'nin müşterilerini şaşırtacak olan bir ekran tasarımı ise ekran altında bulunan bir ön kameraya sahip olan ekran. LG'nin bunu yapabilecek Ar-Ge kapasitesi var lakin şirket bu özelliği kullanmaya bedel bulur mu bilinmiyor.

LG G9 ThinQ'in Olası Özellikleri

Çok Taraflı ve Çok Sayıda Art Kamera

LG G9 ThinQ'in Olası Özellikleri

Böyle bir kamera yapısını düşünmemizin sebebi de elbette LG'nin geçmiş devirlerde almış olduğu 16 kameralı bir art kamera patenti. Bu patentte akıllıra LG G9 ThinQ'in en az 4'lü kamerayla gelme mümkünlüğünü ziyadesiyle mümkün kılıyor. Alınan patentte 16 kameranın farklı açılara görebilecek biçimde tasarlanmış olması da LG G9 ThinQ'in en az dörtlü art kamera kurulumunun farklı açıları odaklayabilecek kapasitede geliştirilmesini fikrini ön plana çıkarıyor. 16 art kamera olur mu bilinmez fakat LG G9 ThinQ'te 4'lü art kamera kurulumunu görmemiz ziyadesiyle mümkün.

LG G9 ThinQ'in Olası Özellikleri

Bu patentin en büyük özelliklerinden bir tanesi, tüm sensörlerin birebir anda kayıt süreci yapabilmesi. Programlarla desteklenen bu kamera sensörleri, günümüz art kameralarına oranla çok daha ayrıntılı ve geniş bir alanı fotoğraflayabilir.

Arayüzde Yapılacak Değişiklikler

LG G9 ThinQ'in Olası Özellikleri

LG G8 ThinQ modelini Android 9 ile piyasaya sürmüş olsa da ne yazıkki kullancılar Android 9'un pek çok yeniliğini tam manasıyla kullanamadılar. Hal bu türlü olunca da LG'ye reaksiyonlar gecikmedi. LG'nin de bu mevzuyu önemseyeceğini düşünüyoruz ve arayüzde önemli iyileştirmeler yapacağını ümit ediyoruz. Arayüzün yanı sıra OLED ekrana sahip olacak olan LG G9 ThinQ'in karanlık mod takviyesinin olması da beklenen görünüyor.

Kulaklık Girişi

LG G9 ThinQ'in Olası Özellikleri

Kulaklık girişi son periyotlarda yavaş yavaş değişiyor. Akıllı telefon üreticileri klasikleşmiş olan 3.5 mm'lik kulaklık girişleri yerine USB-C tipinde kulaklıkları kullanmayı tercih etmeye başladılar. Fakat bu durum kullanıcıları ikiye bölmüş durumda. Birtakım kullanıcılar bu girişin kaldırılmasının telefonun inceliği için bir özgürlük olacağını düşünseler de Samsung bile 3.5 mm'lik kulaklık girişlerinden vazgeçmiş durumda değil. LG'nin de bu durumu devam ettireceğini düşünüyoruz.

LG'nin önümüzdeki periyotlarda piyasaya sürmeye hazırlandığı yeni akıllı telefonu için beklenen özellikler şimdilik bu kadar. LG'nin bu beklentileri karşılayıp karşılamayacağı ve daha büyük bir süprizle gelip gelmeyeceğini görmemiz için de şirket tarafından yapılacak olan açıklamaları beklememiz gerekiyor.