Google Fotoğraflar'a İlgi Çekici Yeni Özellikler Geliyor

Google Fotoğraflar’a İlgi Çekici Yeni Özellikler Geliyor

Google Fotoğraflar'ın baş sorumlusu David Lieb, Twitter kullanıcılara uygulamada neler görmek istediklerini sordu. Gelen geri bildirimler doğrultusunda Lieb, kimilerinin hali hazırda geliştirilmekte olduğunu kimilerinin ise farklı fikirler olduğunu ve değerlendirilebileceğini söyledi.

“Merhaba Twitter! Bu hafta Google Fotoğraflar departmanında toplantı yok ve birkaç saatlik boşluğum var. Bana Google Fotoğraflar'da neler görmek istediğinizi söyleyin! Yeni özellikler, yanılgı düzeltmeleri, performans geliştirmeleri… siz ismini koyun işte. (Hepsinin gerçekleşeceği konusunda kelam veremem lakin bütün fikirlere açığız!)”

Google Fotoğraflar'a İlgi Çekici Yeni Özellikler Geliyor

Bu Mention altına nitekim birçok ilgi cazip fikir geldi. Lieb, bu fikirlerden kimilerinin hali hazırda geliştirilmekte olduğunu belirtti. Buna örnek olarak Lieb, fotoğraftaki bir yazıyı aratarak fotoğrafı bulma özelliğini verdi. Ek olarak siyah beyaz bir fotoğraf filtresinin de uygulamaya eklenmek üzere test edildiği bilgisi verildi.

Lieb'in geleceğini onayladığı öteki özelliklerden biri de yüzleri el ile etiketleyebilmek oldu. Şu an için Fotoğraflar uygulaması, fotoğrafları otomatik olarak etiketliyor; siz ise bu etiketleri kaldırabiliyor lakin düzenleyemiyorsunuz. Öteki gelecek özellikler için bir ilgi vermeyen Lieb, gelen geri dönüşleri değerlendireceklerini ve bunun doğrultusunda yeni özellikler tasarlayacaklarını söyledi.