Nokia 5.2'nin Özellikleri Ortaya Çıktı

Nokia 5.2’nin Özellikleri Ortaya Çıktı

Nokia’nın “Daredevil” kod isimli telefonu Nokia 5.2 ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Yayılan bilgilerde telefonun dizaynını daha net bir formda görebiliyoruz. Aygıtın bir evvelki modellerden daha performanslı olması, hâliyle de biraz daha değerli olması bekleniyor. 

Nokia 5.2'nin Özellikleri Ortaya Çıktı

Cihazın ardında üçlü kamera heyetimi olacak. Ana kamera 48 megapiksel çözünürlük ile muazzam bir imaj sunacakken ZEISS optiklerini kullanılacak. İmgelerde fark ettiğimiz kadarıyla Nokia 5.2’nin parmak izi tarayıcısı da kamera kurulumunun çabucak altında bulunacak. Telefonun önüne baktığımız vakit içerisinde ön kamerayı bulunduran damla formunda bir çentik görüyoruz. Aygıtın ekranı, daha kaliteli imaj kalitesi vermesi için PureDisplay teknolojisine sahip olacak. 

Ortaya çıkan bilgilere nazaran telefon, gücünü Snapdragon 660 yonga setinden alacak ve 3.500mAh bataryaya sahip olacak. 3.5 mm'lik kulaklık girişiyle gelecek olan telefonda OZO Audio ses teknolojisi kullanılacak. Nokia, HMD Küresel altında çıkardığı aygıtların tamamında saf Android'e en yakın arayüz olan Android One programını kullandığından, bu telefon da Android One ile gelecek.