Google Fotoğraflara Üç Yeni Özellik Geliyor

Google Fotoğraflara Üç Yeni Özellik Geliyor

Google, sunmuş olduğu Fotoğraflar servisiyle pek çok kullanıcıya hizmet ediyor. Hatta öyleki kimi akıllı telefon üreticileri, harici bir galeri uygulaması oluşturmak yerine direkt Google'ın Fotoğraflar hizmetinden yararlanıyor.

Google'ın bu hizmetinden sorumlu olan David Lieb, Twitter üzerinden takipçilerine, Fotoğraflar hizmetinden ne kadar şad olduklarını, bu hizmette neleri görmek istediklerini sordu. Gelen cevapların büyük bir çoğunluğuna yanıt veren Lieb, uygulamaya önümüzdeki devirlerde gelecek olan yeni özelliklerle ilgili bilgi verdi.

Google Fotoğraflara Üç Yeni Özellik Geliyor

Lieb'in takipçilerine yanıt verdiği sırada ortaya çıkan yeni özelliklerden birincisi, manuel olarak birilerini fotoğraflara etiketleme özelliği. Kullanıcıların büyük bir kısmı bu özelliğin olmasını istiyorlardı ve Lieb de Google'ın bu hususta çalışmalarını sürdürdüğünü, özelliğin neredeyse hazır olduğunu tabir etti. 

Google'ın üzerinde çalıştığı bir öteki yenilik ise yeni arama parametreleri. Tarayıcı üzerinde detaylı sorgular yapılabilmesine karşın, gelecek olan yeni bilhassa birlikte kullanıcılar, akıllı telefonları üzerinden de yıllar evvel çekmiş oldukları bir fotoğrafı bile çarçabuk bulabilecekler.

Fotoğraflar hizmetine gelecek olan bir öbür özellik ise evcil hayvan sahiplerini yakından ilgilendiriyor. Bu özellik, evcil hayvanların fotoğraflarını otomatik olarak algılayıp, özel bir albüm oluşturabilecek. Böylece kullanıcı, kolay bir formda evcil hayvanının tüm fotoğraflarını görebilecek ya da paylaşabilecek.

Takipçilerinin geri bildirimleri için teşekkürlerini sunan Lieb, bu özelliklerin yakın bir vakitte geleceğinin sinyallerini verdi.