Google Pixel 4'te Olması Beklenen 4 Özellik

Google Pixel 4’te Olması Beklenen 4 Özellik

Teknoloji kesimi devi Google'ın her yıl bir yenisini tanıttığı amiral gemisi serisi Pixel'in bu yılki modeli Pixel 4'ün tanıtılmasına 4 aydan az bir vakit kaldı. Bu yıl tanıtılan ve Pixel 3'ün bütçe modeli olarak lanse edilen Pixel 3a'yı ziyadesiyle beğenen kullanıcıların Pixel 4 için Google'dan kimi kıymetli istekleri bulunuyor.

Büyük Batarya

Google Pixel 4'te Olması Beklenen 4 Özellik

Pixel 3'te bulunan 2.915 mAh ve Pixel 3 XL'da kullanılan 3.430 mAh kapasiteli bataryalar ne var ki kullanıcılar için yetersiz kaldı. Bir günü lakin çıkarmayı sağlayan bu bataryaların yeni Pixel serisi akıllı telefonlardan Pixel 4'te en azından 3.500 mAh ve Pixel 4 XL'da 4.200 mAh olması isteniyor. Yapılacak optimizasyonlarla bir arada kullanım müddetinin de bir oldukça artması söz konusu.

RAM Kapasitesi

Google Pixel 4'te Olması Beklenen 4 Özellik

Saf Android işletim sistemini kullanmasına karşın başka akıllı telefon üreticilerinin amiral gemisi akıllı telefonlarına nazaran RAM kapasitesi bakımından 4 GB kapasiteli RAM'iyle geride kalan Pixel 3 için kullanıcılardan kimi geri dönütler geliyordu. Pixel 4 serisi ile bir arada Google'ın 6/8/12 GB RAM kapasitesi üzere seçenekleri kullanıcılarına sunması talep ediliyor.

Çentik

Google Pixel 4'te Olması Beklenen 4 Özellik

Köşeden köşeye ekran dizaynının ziyadesiyle şık durduğu günümüzde Google'ın da artık çentik tasarımında değişikliğe gidip bu teknolojiyi kullanması hoş olmaz mıydı? Aygıtın üst kısmına konumlandırılacak bir kızaklı (pop-up) kameraya ve köşeden köşeye ekrana sahip Pixel 4 serisi akıllı telefonlar hayranlar tarafından sıkça lisana getiriliyor.

Kamera Sayısı

Google Pixel 4'te Olması Beklenen 4 Özellik

Diğer akıllı telefon üreticilerinin amiral gemisi aygıtlarıyla karşılaştırıldığında daha az kameraya sahip olan Pixel'in kamera sayısının artması kullanıcılar tarafından isteniyor. Ne var ki kamerası adet olarak daha az olsa da Pixel'in öbür birçok akıllı telefondan çok daha başarılı fotoğraflar çektiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Tekrar de ana kameraya ek olarak bir derinlik sensörünün aygıta eklenmesi beklenebilir.

Google'ın elinde neyi var neyi yok Pixel 4'e yatırmaya başlaması ve aygıtı başka amiral gemilerinden çok daha üst düzeylere taşıması gereken zamanlardayız. Bu doğrultuda önümüzdeki haftalar içerisinde Pixel 4 hakkında daha ayrıntılı bilgilerin çıkmasını da bekleyebiliriz.