Google Play Store'un Materyal Teması Sunulmaya Başlandı

Google Play Store’un Materyal Teması Sunulmaya Başlandı

Google, daha kolay bir Google Talih yazı tipi, geniş aralıklarla daha beyaz art plan ve içeriklerin keşfedilmesini kolaylaştırmak için düz simgeler üzerinde canlı renklerin kullanıldığı Material Theme tasarım ideolojisiyle Android uygulamasını yeniliyor. Teknoloji devi; Google Takvim, Google Foto, Google Drive, Google Keep, Google Opinion Rewards, Google Home ve öteki birçok Android uygulamasının yenilenmiş sürümünü yayınlamıştı. Artık, bir diğer büyük güncelleme, ekosistemdeki en kıymetli uygulamalardan biri olan Google Play Store'a geliyor. Güncelleme, Google Play Store’un 15.1.24 sürümü ile tüm kullanıcılara yayılıyor ve birçok görsel ve pratik değişiklik getiriyor.Google Play Store'un Materyal Teması Sunulmaya Başlandı

Öncelikle, üstteki çubuk alta getirildi. Alttaki çubuk Oyunlar, Uygulamalar, Sinemalar ve TV ve Kitaplar için özel sekmeler içeriyor. Dikkat çeken bir yenilik Müzik sekmesinin bu çubuktan kaldırılması. Google’ın Google Play Müzik’i YouTube Müzik ile değiştirmeyi düşündüğü için bu değişikliği yaptığı söyleniyor.

Uygulamanın ana sayfasını gereksiz ögelerden arındırmak için “Sizin için önerilen” ve “Önceden yüklenmiş” üzere uygulama kümeleri oluşturuluyor. Birtakım fotoğraflar ve kartların köşeleri lakin kimi yerlerde tutarsızlık var üzere görünüyor. Yeni bir sürümle bunun düzeltilmesi bekleniyor. “Diğer” düğmelerinin yerini de ok formundaki simgeler alıyor.

Google Play Store'un Materyal Teması Sunulmaya Başlandı

“Kur”, “Kaldır” yahut “Aç” düğmeleri, ekranı tam genişlikte kaplıyor. Son etkinliklerinizi temel alarak uygulamalar öneren yeni bir sekme, önerilen uygulamalar için farklı kategoriler ile tekrar düzenlendi.

Yeni Material Theme dizaynının size ulaşması biraz vakit alabilir lakin APKMirror üzere sayfalarda günecllemeyi indirebilirsiniz.