Huawei P20 İçin EMUI 9.1 Güncellemesi Yayınlandı

Huawei P20 İçin EMUI 9.1 Güncellemesi Yayınlandı

Çinli teknoloji devi Huawei, Mate 20 serisi için EMUI 9.1 kullanıcı arayüz güncellemesini daha evvel yayınlamıştı. P serisi aygıtlarda da ziyadesiyle beklenilen kullanıcı arayüzü bugün prestijiyle P20 ve P20 Pro için de yayınlanmaya başlandı.

Android 9 Pie tabanlı olan kullanıcı arayüzü; kullanıcı dostu tasarımı, GPU Turbo 3.0 dayanağı, EROFS belge sistemi, Huawei Vlog, yapay zeka asistanı ve daha birçok özelliğiyle dikkatleri üstünde topluyor. Ayrıyeten güncellemenin Temmuz 2019 güvenlik yamasını da içerisinde barındırdığını belirtmekte yarar var.

Huawei P20 İçin EMUI 9.1 Güncellemesi Yayınlandı

Huawei P20 ve P20 Pro'nun EMUI 9.1.0.311 sürümlü güncellemeyi alacağı belirtildi. Huawei Central'ın haberine nazaran güncelleme evvel makul ülkeler için yayınlanacak. Kademeli olarak yayılacak güncellemenin kısa müddet içinde dünyanın her yerine gelmesi bekleniyor.

EMUI güncellemesinin boyutu ülkelere ve modellere nazaran değişiklik gösterebileceği için net bir boyut paylaşılmadı. Siz de güncellemenin aygıtınıza gelip gelmediğini denetim etmek için Ayarlar > Sistem > Yazılım güncelleme > Güncellemeleri denetim et yolunu izleyerek EMUI güncellemesinin aygıtınıza gelip gelmediğini denetim edebilirsiniz.