Google, Sayfaları Olan Bir Katlanabilir Telefon Patenti Aldı

Google, Sayfaları Olan Bir Katlanabilir Telefon Patenti Aldı

Katlanabilir telefonların tasarım olarak kitaplara benzediği tarafındaki yorumlar daha evvel çok sefer yapılmıştı ancak Google'ın aldığı son patent, bu yorumların sahiplerini bile şaşırtacak cinsten.

Let's Go Digital tarafından paylaşılan yeni bir patent müracaatında Google'ın yeni katlanabilir telefon patenti görüntülendi. Patent görselinde değişik olan şeyse katlanabilir telefonun sayfalara sahip olmasıydı.

Google, Sayfaları Olan Bir Katlanabilir Telefon Patenti Aldı

Standart bir kitapta olduğu üzere telefonun bağımsız ekranları, tek bir noktada birleşiyor. Bunun yanı sıra gereken tüm bileşenler, ekranların ince ve esnek olması için birleşme noktasına yerleştirilmiş. DigitalTrends'e nazaran geçtiğimiz sene ortaya çıkan patent evrakında, ekranların ortasında 0,005 mm üzere küçük bir aralığın bulunduğu belirtiliyor. Bu da; batarya, işlemci ve ilişki donanımlarının ekranların birleştiği alanda bulunacağı manasına geliyor.

Şu an için çizimler son derece kolay ve kestirim edilebilir halde olsa da Google, aygıtı piyasaya sürmeye karar verirse çok daha ayrıntılı çizimlerin ortaya çıkacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Google, patent belgesinde aygıtıyla birlikte taşınabilirlik ve fonksiyonellik ortasındaki kusursuz istikrarın bulunabileceğini belirtti.

Mayıs ayında gerçekleşen Google I/O etkinliğinde şirket, birçok katlanabilir prototip üzerine çalıştığını belirtmişti. Şimdiyse böylesine yenilikçi bir patentin çıkması, birçok Google hayranını heyecanlandırmış oldu.