Google Tamamen İnternetsiz Drive Depolama Özelliğini Deniyor

Google Tamamen İnternetsiz Drive Depolama Özelliğini Deniyor

Teknoloji devi Google, sunduğu fiyatsız bulut depolama hizmetini ileri taşımak ismine yeni bir sistemi test ediyor. Olağan kaideler altında internete gereksinim duyduğunuz Drive depolama hizmeti, yakın vakitte internetsiz bir halde çalışabilecek.

Engadget'ın haberine nazaran Google; Docs, Slides ve Calc evraklarını internetsiz bir halde depolamaya müsaade veriyordu fakat yeni bilhassa birlikte PDF evraklarının yanı sıra Word dosyaları gibi istediğiniz formattaki dokümanları da internetsiz bir formda depolayabileceksiniz.

Google Tamamen İnternetsiz Drive Depolama Özelliğini Deniyor

Yeni özellik, Google Chrome ile birlikte çalışacak. Öbür bir deyişle; diğer bir tarayıcı kullananlar bu özellikten faydalanamayacak. Drive ya da Docs ayarlarında çevrimdışı modu etkin ettikten sonra hesap bilgilerinizi girdiğiniz vakit özelliği kullanabileceksiniz.

Özelliğin Chrome harici tarayıcılarda kullanılması beklense de bu hususta fazla umudun olmadığını belirtmekte de yarar var.

Son olarak çevrimdışı depolama ön izlemeyi kullanmanın en azından şu an için özel bir şartı da bulunuyor: çevrimdışı depolama özelliği şu an için sadece G Suite kullanıcıları  için erişilebilir durumda. Ferdî Google hesabı kullananlar, şu an için bu hizmetten yararlanamıyor.

Siz de G Suite yöneticisiyseniz temas aracılığıyla beta sürümünde yer alabilirsiniz.