Görme Engellilere Yardım Etmek İçin Geliştirilen Uygulama

Görme Engellilere Yardım Etmek İçin Geliştirilen Uygulama

Akıllı telefonların yaygınlaşması, her geçen gün on binlerce yeni uygulamanın piyasaya sürülmesine neden oluyor. Pek çok kategoriye ayrılmış olan bu taşınabilir uygulamalar, kimi vakit farklı maksatlara hizmet ederken kimi vakitse ziyadesiyle güzel emellere hizmet edebiliyorlar. Bu kere görme engelliler için geliştirilmiş olan bir uygulamayı sizlerle paylaşacağız. Uygulamanın ismi; “Be My Eyes”.

Bu uygulamanın konusu, görme engelli beşerler. Görme engelli beşerler bu uygulamaya üyelik açıyorlar ve gereksinim duydukları vakitlerde uygulamaya davet gönderiyorlar. Bu davet,o  an için yardıma muhtaçlık duyan görme engelli kişinin pozisyon ve anadilini göz önünde bulundurarak, istekli olarak uygulamaya katılmış olan insanların telefonlarına bildirim gönderiyor. Bildirimi birinci yanıtlayan istekli, canlı yayınla görme engelli şahsa bağlanıyor ve sorun ne ise birlikte çözülüyor.

Görme Engellilere Yardım Etmek İçin Geliştirilen Uygulama

İlk kere 2015 yılında piyasaya sürülen bu uygulama bugün, 130 binden fazla görme engelli kullanıcıya ve 2 milyondan fazla gönüllüye sahip. 

Bu uygulama ile görme engelli bir insana doğru otobüse binmesi, paralarını hakikat tanımlaması ve kaybettiği bir eşyayı bulması üzere pek çok alanda yardımcı olabilirsiniz. Unutmayınız ki her birimiz birer engelli adayıyız.

Uygulamayı aşağıda bulunan ilişkileri kullanarak, kendi platformunuz için gelşitirilmiş olan sürümünü indirebilirsiniz.