Bir Adam, 300 Metrelik Binaya Ekipmansız Tırmandı (Video)

Bir Adam, 300 Metrelik Binaya Ekipmansız Tırmandı (Video)

Bu sabah erken saatlerde bir adam, Londra'nın en yüksek binası Shard'a hiçbir güvenlik ekipmanı kullanmadan tırmanırken görüntülendi. Saat 05.15'te adamı görerek polise ihbar eden şahitler, adamın kulenin 309 metrelik doruğuna yaklaşırken tespit etti.

95 katlı gökdelene tırmanırken tespit edilen adam, nefes kesen imajlara sebep oldu. Binanın köşesinden tutunarak üste hakikat tırmanan adam, birçok kişinin ilgisini çekti.

Bir Adam, 300 Metrelik Binaya Ekipmansız Tırmandı (Video)

Bir Twitter kullanıcısı, tırmanan kişinin binaya girdikten sonra polisle konuştuğunu belirtti. Tırmanan kişiyi tanıdığını belirten biri, The Mirror'a adamın nasıl Shard' çıktığını anlattı. Adam, olayı anlatırken şu sözleri kullandı:

“London Bridge Station'dan geçti, birinden dayanak aldı ve tırmanmaya başladı. Başlangıçta vantuzları kullandı lakin sonrasında vantuzları atarak büsbütün ekipmansız bir formda tırmanmaya devam etti.”

Tırmanışını tamamladıktan sonra binaya giriş yapan adam polislerle karşılaştı fakat tutuklanmadı.

Metropolitan Polis sözcüsü verdiği röportajda, saat 05.15'te Shard'da bir tırmanıcının ihbar edildiğini belirtti. Sözcü, grupların çabucak gönderildiğini ve adam binaya girince adamla konuşulduğunu belirtti.

Tırmanış videosu

Bu sabah yaşanan olay, Shard için sıra dışı bir olay olmadı. Geçmişte 'Fransız Örümcek Adam' olarak bilinen bir kişi, ip olmadan binaya çıkmaya çalışmıştı. 56 yaşındaki Alain Robert isimli Fransız adam, 230 metrelik Heron Tower isimli binaya tırmanmıştı.

Bir Adam, 300 Metrelik Binaya Ekipmansız Tırmandı (Video)

Kendisine ilişkin bir sitesi de olan ve bunu bir ömür biçimi olarak benimseyen Alain Robert, sitesinde mevtten döndüğünü ve kimi tırmanışlarında önemli biçimde yaralandığını da belirtiyor.