Samsung Galaxy Note10’da Kulaklık Girişi Olmayabilir

Samsung Galaxy Note10’da Kulaklık Girişi Olmayabilir

Samsung’un yeni modeli Galaxy Note10’un piyasaya çıkmasına bir ay kadar bir vakit kaldı. Telefonun render imgeleri bir müddettir internette dolanıyor. Son olarak bir görsel de telefon sızıntılarıyla bilinen Ice Universe’den geldi. Bu görsele nazaran telefonda kulaklık girişi olarak kullanılan 3,5 mm jack yer almıyor. Onun yerine, telefonun üst kısmında bir kızılötesi verici bulunuyor. 

Kızılötesi vericiler, telefonların televizyonlar üzere aygıtları uzaktan kumanda üzere denetim edebilmesine yarayan bir teknolojidir. Bu teknolojiye ek olarak telefonun üstünde ortada yer alan bir delik ön kamera için kulanılacak. Telefonun art kısmında 3D ToF (Time of Flight derinlik algılayıcı) bulunan, 3 kameralı bir sistem de yer alıyor.

Samsung Galaxy Note10’da Kulaklık Girişi Olmayabilir

Samsung Galaxy Note10’un İddiası Özellikleri ve Fiyatı

Şimdiye kadar telefon hakkında ortaya çıkan imajlar ve bilgiler, yeni Galaxy Note10’da 6.3 inçlik QHD+ Infinity ekran ve 12 GB’a kadar RAM bekleyebileceğimizi gösteriyor. Telefon, Android Pie üzerine inşa edilen One UI işletim sistemine sahip olacak. 

Qualcomm Snapdragon 855 yahut onun Exynos dengi bir işlemciye sahip olması beklenen telefonun art kısmında ise Galaxy S10+ ile benzeri bir üçlü kamera sistemi olacak.

Samsung Galaxy Note10’da Kulaklık Girişi Olmayabilir

Samsung’un bu aygıtını 1100-1200 dolar ortası bir fiyata satışa sunması bekleniyor. Samsung’un bu yıl iki Galaxy Note10 modelini piyasaya sürmesi bekleniyor. Bunlardan biri Galaxy Note10 ve başkası de Galaxy Note10+ olacak.