GTA 5'teki Red Dead Redemption 2 Sürpriz Yumurtası

GTA 5’teki Red Dead Redemption 2 Sürpriz Yumurtası

Sosyal medya platformlarının şahı olan Reddit'te ShaolinManuelMiranda isimli bir kullanıcı, Grand Theft Auto 5'te, oyunun yayınlanmasından 6 yıl sonra, yeni bir sürpriz yumurta bulduğunu; ve bunun da tekrar Rockstar'ın bir öbür oyunu olan Red Dead Redemption 2'ye bir gönderme içerdiğini söylüyor.

Red Dead Redemption 2, Ekim 2018 tarihinde piyasaya çıktı. Yani GTA 5'in çıkışından yaklaşık 5 sene sonra. Bu yüzden sürpriz yumurtanın doğruluğunu size bırakacağız. Ancak gelin evvel ne olduğunu görelim. Yazının bu kısmından ilerisinde ise Red Dead Redemption 2 ile ilgili önemli spoiler olduğunu da hatırlatalım.

GTA 5'teki Red Dead Redemption 2 Sürpriz Yumurtası

Reddit kullanıcısı ShaolinManuelMiranda, GTA 5'in açık dünyasında Arthur’s Pass Trails isminde bir park buldu. Kimileri, bu parkın isminin Red Dead Redemption 2'nin ana karakteri olan Arthur Morgan'ın yaşayacağı olaylara bir gönderme olduğunu söylüyor. RDR2'yi oynayanların bileceği üzere, Arthur oyunun sonuna sağ kalamadığı için bu isim tercih edilmiş olabilir. Çünkü Arthur's Pass Trails, Arthur'un Geçiş Yolları manasına geliyor.

Elbette bunun büsbütün bir tesadüf olma ihtimali de bulunuyor. Ama Red Dead Redemption 2'nin geliştirilme süreci, GTA 5'in geliştirilme sürecinin en son vakitlerinde başladı. Stüdyo da kıssadaki bu olaya “aman kim nasıl anlayabilir ki” diyerek bir gönderme yapmış, ve kendi ortalarında biraz eğlenmek istemiş olabilir.

Grand Theft Auto 5'te çok fazla sürpriz yumurta olduğunu bildiğimiz için, bunun da nitekim kasıtlı olarak konulması çok da uzak bir durum değil. Elbette burada son kelamı size bırakıyoruz 🙂