Henüz Tanıtılmayan iPhone 11'in Klonları Satışa Çıktı

Henüz Tanıtılmayan iPhone 11’in Klonları Satışa Çıktı

Her yıl en çok beklenen akıllı telefonlardan olan Apple’ın iPhone’unun bu sene de farklı farklı birçok klonu ortaya çıktı. Daha evvel de sizlerle paylaştığımız klon iPhone 11 dizaynlarından bir tanesi daha görüntülendi. Unbox Therapy isimli YouTube kanalı tarafından görüntüsü çekilen iPhone 11 klonu, Apple daha şimdi yeni telefonunu satışa sunmadan satışa çıktı.

Söz konusu görüntüde yer alan telefonun, Apple’ın bu sene çıkaracağı yeni iPhone’a epeyce benzediğini de söylemek gerekiyor. Özgün iPhone 11’in iOS 13 ile birlikte eylül ayında satışa çıkması bekleniyor.

Videoda yer alan telefonun art sol üst tarafında kare halinde pozisyonlandırılmış üç adet kamera olduğu görülüyor. Telefonun ekranında ise artık yavaş yavaş terk edilmeye başlanan uzun bir çentik yer alıyor. Görüntüde ayrıyeten aygıtın kamerasının da denendiği görülüyor. Sonucun ise pek de düzgün olduğu söylenemez.

Çerçevesinin de özgün iPhone XS Max ile kıyaslandığında nispeten daha kalın olduğunu söyleyebileceğimiz klon iPhone 11’in buna ek olarak özgün XS Max’ten daha hafif olduğu da vurgulanıyor. Telefon kamerasında portre modunu da deneyen YouTube kanalı, bu modda fotoğraf çekmeyi başaramadığını söylüyor. Daha doğrusu telefonun kamerasında bu türlü bir özellik yer almıyor.

Siz, iPhone 11’in tasarımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.