Samsung Galaxy S11'in Kamerası 64 MP Çözünürlüğünde Olacak

Samsung Galaxy S11’in Kamerası 64 MP Çözünürlüğünde Olacak

Akıllı telefon üreticileri, amiral gemisi serisi akıllı telefonlarının her yeni modelinde donanım özelliklerini geliştiriyor ve kullanıcılara daha yüksek bir kullanım tecrübesi sunuyor. Günümüz aygıtlarında bu değişikliğin en gözle görülebilir yaşandığı yer ise kamera sensörleri olarak karşımıza çıkıyor.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung ise akıllı telefon dalında liderliği sürdürmeye devam ediyor. Samsung'un her sene tertipli olarak piyasaya sürdüğü amiral gemisi Galaxy S serisinin yeni akıllı telefonu Galaxy S11 de büyük bir ilgiyle bekleniyor.

,Samsung Galaxy S11'in Kamerası 64 MP Çözünürlüğünde Olacak

2020 yılında tanıtılacak olan Samsung Galaxy S11 akıllı telefonu hakkında daha şimdiden söylentiler ortaya çıkmaya başladı. Bu söylentiler ortasında en dikkat çekeni ise Samsung'un bu amiral gemisi akıllı telefonunda tam 64 MP çözünürlüğünde bir ana kamera kullanacağı.

Söylentilere nazaran Samsung, hâlihazırda kullanıyor olduğu en düzgün kamera sensörünü önümüzdeki haftalarda tanıtılacak olan Galaxy Note10 akıllı telefonunda da kullanacak; akabinde da bu sensörün kullanımına son verecek.

Samsung Galaxy S11'in Kamerası 64 MP Çözünürlüğünde Olacak

Bu doğrultuda Galaxy S7 amiral gemisinden beri tıpkı 12 MP'lik sensörü kullanan fakat başka donanım ve yazılım bileşenlerinde düzgünleştirme yaparak kamera performansını mükemmelleştiren Samsung'un artık bu lensini kullanmayacağını söyleyebiliriz.

Samsung'un 64 MP'lik yepisyeni bir sensör kullanması ile kamera performansının daha evvel görülmemiş bir ölçüde artacağı düşünülüyor. En net ve kesin bilgileri ise her vakit olduğu üzere aygıtın gerçekleştirilecek olan lansmanında öğreneceğiz.