Hongmeng OS ile İlgili İlk Yorumlar

Hongmeng OS ile İlgili İlk Yorumlar

Trump idaresinin aldığı kararlardan sonra Huawei, kendi işletim sistemi üzerinde çalıştığını resmen doğruladı. Şirket, işletim sistemini müşterilerinin hizmetlerine sunmadan evvel son dokunuşları yapıyor. Hatta geçtiğimiz hafta yapılan duyurularda, Huawei'nin Hongmeng OS'u Mate 30'da test ettiği söylendi.

Huawei tarafından yapılan açıklamalarda Hongmeng OS'un Android ve macOS'a nazaran çok önemli bir oranda süratli olduğu tabir edilmişti. Artık ise Huawei test grubu, Hongmeng OS ile ilgili birinci değerlendirmelerini paylaştı.

Hongmeng OS ile İlgili İlk Yorumlar

Edinilen bilgilere nazaran Huawei, Hongmeng OS'a yeni bir açılış animasyonu ekledi. Simgelerin tamamı tekrar tasarlandı ve Huawei, kullanıcıların tüm özelleştirmeleri yapabilmesi için işletim sistemini esnek tuttu. Ayrıyeten Hongmeng OS, yeni bir bildirim ekranına ve geniş bir arama kutusuna sahip olacak.

Test takımı, HongmengOS'ta şimdi kullanılamayan pek çok özelliğin olduğunu tabir ediyor. Bu özelliklerin şimdilik kilitli mi kalacağı yoksa şirketin bu özellikler üzerinde çalıştığı için mi kilitli olduğu ise bilinmiyor. Mevzuyla ilgili bir öteki söylenti ise Huawei'nin kapalılık tasası ile özellikleri kilitli tuttuğu. Yani Huawei, kendi işletim sistemindeki özelliklerin rakipler tarafından duyulmamasını istiyor olabilir.

Huawei, kendi işletim sisteminin yalnızca akıllı telefonlar için üretilmediğini daha evvel doğruladı. Bu da Hongmeng OS'un tabletler, bilgisayarlar, ağ eserleri ve bilgi merkezleri de dahil olmak üzere, çok çeşitli alanlarda kullanılabileceği manasına geliyor. İlerleyen devirlerde Huawei'nin kendi işletim sistemi ile ilgili daha çok bilgi edinebileceğiz.