Honor 8S Türkiye'de Satışa Sunuluyor

Honor 8S Türkiye’de Satışa Sunuluyor

Çin'in en büyük üreticilerinden olan Huawei (dolayısıyla Honor), yeni telefonu Honor 8S'i Türkiye pazarına sokmaya hazırlanıyor. Giriş düzeyi telefonlardan biri olan aygıt, elbette buna uyan özelliklere sahip. 5,71 inçlik çentikli HD+ ekrana sahip olan Honor 8S, bu çentiğinde 5 megapiksellik bir ön kamera barındırıyor.

Honor 8S Türkiye'de Satışa Sunuluyor

Neredeyse her amiral gemisinde bulunan bir özellik haline gelen yüz tanımaya da sahip olan bu kameranın üstünde ahize yer alıyor. Art taraftaki kameraya baktığımızda f/1.8 açıklığa sahip 13 megapiksellik bir sensör görüyoruz. İkinci art kameranın bulunmadığı aygıtta bir tane de flaş yer alıyor.

MediaTek'in Helio A22 giriş düzeyi çipsetinden gücünü alan aygıt, 2 GB RAM'e ve 32 GB dahili depolamaya sahip. Honor 8S, 3200 mAh'lik bataryasını doldurmak için artık eskide kalan microUSB girişini kullanırken, tekrar eskide kalan ancak bu durumdan kimsenin şikayet etmediği 3.5 mm'lik kulaklık girişini de kendisinde barındırıyor.

Çift SIM Kart girişine ve microSD kart girişiyle artırılabilir hafızaya sahip olan telefonun FM Radyo alıcısını da içerdiğini söyleyelim. Fiyat konusunda ise rastgele bir açıklama yapılmamakla birlikte, gelecek günlerde bu mevzunun da açıklığa kavuşacağını düşünüyoruz.