Horizon Zero Dawn 2 Hakkında Tüm Bilinenler

Horizon Zero Dawn 2 Hakkında Tüm Bilinenler

Sony’nin yeni PlayStation’ı yüzünü göstermeye yavaştan başlamışken insan PlayStation 5’in gücünü gösterecek oyunları düşünmeden edemiyor. PlayStation markasının bilhassa kendine özel oyunların başarısı tartışılmaz seviyede. Markaya ilişkin oyunların ortasında Uncharted, God of War, The Last of Us üzere seriler var.

Horizon Zero Dawn 2 Hakkında Tüm Bilinenler

Yine başarılı bir özel oyun olan Horizon Zero Dawn’ın potansiyel devam oyunu hakkında ayrıntıları içeren bu yazımızda tüm dedikoduları bir ortaya getirdik. Her ne kadar şu ana kadar oyunun geliştiricisi Guerrilla Games ya da Sony’den resmi bir açıklama gelmese de bu yılın başlarında oyunun seslendirme aktörlerinden biri, bir devam oyunu olacağını ağzından kaçırmıştı. Gelin oyun hakkındaki söylentileri birlikte inceleyelim.

Horizon Zero Dawn 2 ne vakit çıkacak?

Horizon Zero Dawn 2 Hakkında Tüm Bilinenler

Sony ve Guerrilla Games’in oyunun geliştirildiğiyle alakalı bir açıklama yapmadığını göz önünde bulundurursak oyunu yakın vakitte görmemizin pek mümkün olmadığını söylemek yanlış olmaz.

Bununla birlikte Horizon Zero Dawn 2’nin ya yeni kuşak bir oyun olması ya da iki jenerasyonu de kapsayan bir oyun olması bekleniyor. Yani oyun PlayStation 5’in çıkışının akabinde piyasaya sürülebilir. Hatırlatmakta yarar var, yakın vakitte yeni kuşak bir PlayStation’ın önümüzdeki 12 aylık süreçte çıkmayacağı açıklanmıştı.

Özetlemek gerekirse yeni bir PlayStation’ı 2020’nin ortalarına kadar görmeyeceğiz üzere duruyor ve bu yüzden de Horizon Zero Dawn 2’nin 2020’nin sonlarına gerçek çıkacağı tarafında varsayımlar şimdilik en mantıklısı. Her şeye rağmen oyunun PlayStation 4’e çıkışını yapıp sonrasında da PlayStation 5 için hazırlanması da ihtimaller dâhilinde.

Horizon Zero Dawn 2’nin neden ve nasıl çıkması bekleniyor?

Horizon Zero Dawn 2 Hakkında Tüm Bilinenler

Öncelikle Sony’nin Horizon Zero Dawn’a bir devam oyunu yapmasının önünde hiçbir pürüz olmadığını söyleyelim. Bu durumun en kıymetli sebebi, birinci oyunun elde ettiği satış başarısı. Horizon Zero Dawn, dünya genelinde 10 milyon adet satışa ulaştı ve PlayStation 4 ile birlikte hayatımıza giren en tanınan özel oyunlardan biri oldu.

Aynı vakitte oyunun yeniden PlayStation’a özel olarak çıkacağını beklemek en yanlışsız yaklaşım çünkü Horizon Zero Dawn’ın ana kahramanı Aloy, PlayStation markasının kıymetli yüzlerinden biri hâline geldi. Bu yüzden Sony’nin bu serinin PlayStation dışına çıkmasına müsaade vereceğini söylemek güç. Özcesi oyunun çıkması potansiyel konsollar; PlayStation 4, PlayStation 4 Pro ve PlayStation 5.

Horizon Zero Down 2’den oyuncuların beklentileri neler?

Horizon Zero Dawn 2 Hakkında Tüm Bilinenler

Öncelikle oyunu oynayan birçok oyuncu, Aloy karakterini yeni oyunda da ana karakter olarak görmek istiyor. Her ne kadar birinci oyun Aloy’un öyküsünü bir sona bağlamış olsa da 2018 yılında verdiği bir röportajda oyunun yönetici isimlerinden Hermen Hulst, Aloy’un öyküsünün büsbütün bitmediğini söylemişti.

Oyuncuların bir öbür beklentisi de yeni oyunda yeni çevreler ve yeni kabileler görmek. Birinci oyunda oyuncuları şahane çayırlar, dağlar ve tundralardan oluşan bir dünya karşılaşmıştı. Oyuncuların bu taraftaki beklentisi, devam oyununun oyuncuları değişik yerlere götürmesi. Bu bölgeler çöl ve uzun vakit evvel terk edilmiş kentler olabilir. Horizon Zero Dawn 2’nin ilk oyunun felaket sonrası dünya konseptini devam ettirmesi de oyuncuların en büyük dileklerinden biri.

Horizon Zero Dawn 2 Hakkında Tüm Bilinenler

Son olarak oyuncuların devam oyunundan bir öbür beklentisi de daha fazla eklenti paketi görmek. Serinin birinci oyunu için yayınlanan Frozen Wild eklenti paketi, oyuna bol ölçüde yeni içerik getirmiş ve oyuncuları tekrar oyunun başına geçirmeyi başarmıştı. Her ne kadar devam oyununun çıkışına daha çok olsa da oyuncular, şimdiden Horizon Zero Dawn 2 için çokça eklenti paketi yapılmasını dilek ediyorlar.

Horizon Zero Dawn’ın devam oyunu Horizon Zero Dawn 2 hakkında oluşan tüm dedikoduları bir ortaya topladığımız haberimizin sonuna geldik. Devam oyununun çıkması durumunda ilk oyunun elde ettiği başarıyı yakalayıp yakalayamayacağını daima birlikte göreceğiz.