Huawei Mate 30 Pro’nun Şaşırtıcı Kamera Tasarımı

Huawei Mate 30 Pro’nun Şaşırtıcı Kamera Tasarımı

Huawei'nin, Amerika'yla ortasında geçen uyuşmazlıktan evvel, 2020 yılında dünyanın en büyük akıllı telefon satıcısı olacağına dair kestirimler bulunuyordu. Artık Google sertifikalarına erişimini tekrardan kazanan Huawei, hız kesmeden planlarını uygulamaya devam ediyor.

Çinli teknoloji devinin gelecek amiral gemisi, Twitter üzerinde görüntülendi. Kaynağa nazaran görseller, Huawei'nin ziyadesiyle beğenilen Huawei Mate 20 Pro modelinin bir üst modeli olacak Mate 30 Pro'ya ilişkin.

Huawei Mate 30 Pro’nun Şaşırtıcı Kamera Tasarımı

Bilgileri ortaya atan kişinin paylaştığı görsellerde, daha evvelki render'larla uyuşan bir kılıfı da görmek mümkün.

Mate 30 Pro'ya ilişkin olduğu sav edilen render'larda telefonun minimalist bir dizayna sahip olduğu görülebiliyor. Akıllı telefon üreticisinin artık neredeyse standartlaştırmış olan dörtlü kamera dizilimini görebildiğimiz telefon, alışık olduğumuz dikdörtgen dizilimin bilakis yuvarlak bir tasarımı tercih etmiş.

Huawei Mate 30 Pro’nun Şaşırtıcı Kamera Tasarımı

Görselleri yakından incelediğimiz vakit telefonda kullanılacak olan lenslerin P30 Pro ile benzerlik göstereceğini düşünüyoruz. Bu sebeple Mate 30 Pro'nun da önemli yakınlaştırmalar yapabilecek bir aygıt olması hayli beklenen.

Şu an için aygıt hakkında öteki bir bilgi bulunmuyor. Ortaya çıkan bu bilgileri netleştirmek için de Ekim ayında gerçekleşecek lansmanı beklemek durumundayız.