Samsung Galaxy A90 ile İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy A90 ile İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

Samsung, önümüzdeki aylarda yeni amiral gemisi Galaxy Note10'u tanıtacak. Lakin şirketin bu amiral gemisinden fazla biraz daha uygun fiyatlı olan Galaxy A serisi telefonları daha çok konuşuluyor. Bunun nedeni Samsung'un Galaxy A90 olarak isimlendirilen yeni modeli. Hakkında çok fazla söylentinin olduğu bu akıllı telefon, teknoloji takipçilerinin başını önemli manada karıştırmış durumda. Kimi kaynaklar bu akıllı telefon modelinin Galaxy A90 olacağını bazıları ise bu modelin Galaxy A serisi olarak gelmeyeceğini söyledi. Fakat ortaya çıkan son söylentiler, Samsung Galaxy A90'ın piyasaya sürüleceğini doğrularken, modelin iki farklı çeşidinin olacağını ortaya koyuyor.

Samsung Galaxy A90 ile İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

Bu kere iddilar, OnLeaks olarak bilinen Twitter hesabından geldi. Geçmiş periyotlarda yaptığı paylaşımların yanlışsız çıkmasıyla ön plana çıkan OnLeaks, Samsung'un bu yeni modelini SM-A905 ve SM-A908 olarak piyasaya süreceğini söyledi. Bu modellerden birisinin Pro olarak isimlendirilen daha güçlü bir model olacağını söyleyen OnLeaks, telefonların farklı özelliklere sahip olacağını ileri sürdü. 

OnLeaks'in son tezlerinin belkide en kıymetlisi, modellerin kamera kurulumlarıyla ilgiliydi. Her iki telefonun üçlü kamera kurulumuna sahip olacağını bildiren OnLeaks, bu kamera sensörlerinin farklı olacağını söz etti. Buna nazaran SM-A905 modelinde yeni bir teknoloji olan 'Tilt OIS' özelliğinin olacağını bildiren OnLeaks, bu modelin 48 megapiksel, 12 megapiksel ve 5 megapiksellik üç kameranın olacağını; SM-A908'in ise 48 megapiksel, 8 megapiksel ve 5 megapiksellik üç kameradan oluşacağını söz etti. Ayrıyeten bu akıllı telefonların kameralarının rastgele bir özel sisteme sahip olmayacağı, bu kameraların sabit olacağı söz edildi.

Samsung Galaxy A90 ile İlgili Yeni Bilgiler Ortaya Çıktı

Dikkat cazibeli bir diğer ayrıntı ise modellerin ekranları ve irtibat destekleriyle ilgiliydi. Argümanlara göre SM-A908 modeli FHD+ çözünürlüklü bir SuperAMOLED ekranla gelecek ve bu ekran Infinity-U halinde olacak. SM-A905 ise delikli bir ekrana sahip olacak ve bu ekranın çözünürlüğü de QHD olacak. Bunlara ek olarak her iki modelin ekran boyutu tıpkı olacak ve bu boyut, 6.7 inç olacak. Ayrıyeten telefonlardan bir tanesi 5G irtibat dayanağına sahip olacak.

Galaxy A90 konusunda başlar ziyadesiyle karışmış durumda. Fakat bu soru işaretlerini giderecek olan tek yer Samsung'un kendisi. Samsung, Galaxy A90 ile ilgili bir açıklama yaptığı takdirde tüm bilinmezler giderilmiş olacak ve bu akıllı telefonun ayrıntılı bilgilerine kavuşmuş olacağız. Samsung'un yakın vakitte bu iki aygıtı tanıtması bekleniyor.