Huawei Nova 5'in Hangi Yonga Setine Sahip Olacağı Açıklandı

Huawei Nova 5’in Hangi Yonga Setine Sahip Olacağı Açıklandı

ABD'nin uyguladığı yaptırımlar sebebiyle Android işletim sistemini artık kullanamayan ve bu hususta başı sıkıntıda olan Huawei, kendi işletim sistemini zati uzun vakittir geliştirdiğini ve hâlihazırda kullanılabilir durumda olduğunu fakat geliştirilmesi gerektiğini açıklamıştı. Bunun üzerine Huawei, tam bir hafta sonra yeni akıllı telefon serisi Nova 5'i duyurmayı planlıyor.

Huawei Nova 5'in Hangi Yonga Setine Sahip Olacağı Açıklandı

Twitter üzerinden açığa çıkarılan ayrıntılara nazaran Nova 5 serisi, aşağıdaki gönderide belirtilen yonga setlerine sahip olacak.

Nova 5'in sahip olduğu Kirin 810'un (7 nm) nasıl bir performans sunacağı şimdi bilinmese de Kirin 710'un uygunlaştırılmış bir versiyonu olması sebebiyle misal bedellerde performansı kullanıcıya sunacağı kestirim ediliyor. Huawei'nin planlarında bir değişiklik yoksa Kirin 810, Huawei'nin bu yıl içerisinde kullanacağı tek orta segment yonga seti olacak.

Huawei Nova 5'in Hangi Yonga Setine Sahip Olacağı Açıklandı

Arka tarafında Nova 5i'de de olduğu üzere 4 adet kameraya sahip olan Nova 5, 3 adet alt alta ve bir adet başka pozisyonlandırılmış bir sensöre sahip. Aygıtın gerisinde rastgele bir parmak izi okuyucusunun bulunmaması ise Nova 5'in ekran içi parmak izi tarayıcısına sahip olabileceği niyetini uyandırıyor. 21 Haziran'da gerçekleştirilecek aktiflikte Nova 5 serisini lanse edecek olan Huawei'nin tıpkı zamanda MediaPad m6 isimli bir tableti duyuracağı da söyleniyor.