Spotify, Podcast ve Müzikler Bölümlerini Birbirinden Ayırdı

Spotify, Podcast ve Müzikler Bölümlerini Birbirinden Ayırdı

Aylık abonelik sistemine dayalı olarak müzik servis hizmeti veren Spotify, son birkaç haftadır yeni bir özelliği beta süreci kapsamında test ediyordu. Test kademelerini geçen özellik nihayet son kullanıcı için yayınlandı. Spotify'ın premium üyelerinin uygulamalarında artık podcastler ve müzikler kendilerine ilişkin farklı sekmelere sahipler.

Gelen güncelleme ile Spotify kullanıcıları podcast ve müzikler ortasında artık çok daha kolay bir biçimde geçiş gerçekleştirebiliyorlar. Ayrılan podcast ve müzikler güncellemesi tıpkı vakitte yeni arayüz dizaynını da beraberinde getiriyor. Yeni arayüz ile sekmeler ortasında geçişler çok daha pürüzsüz hâle gelirken podcastlerin de artık daha çok dinleneceği öngörülüyor.

Spotify, Podcast ve Müzikler Bölümlerini Birbirinden Ayırdı

Yeni podcast sekmesi artık; kısımlar, indirilenler ve programlar olmak üzere toplamda üç farklı ana başlığa sahip. Kısımlar sekmesinde kullanıcılar takip ettikleri podcastlerin yeni kısımlarını görebileceklerken birebir vakitte yarıda bıraktıkları podcastlere de yeniden buradan devam edebilecekler. İndirilenler sekmesinde kullanıcılar çevrimdışı iken dinleyebilecekleri podcastlere ulaşabileceklerken programlar sekmesinde ise kullanıcıların hâlihazırda takip ettikleri ve yeni podcastleri bulmalarına imkan tanıyacak.