Huawei’nin 5G’li Telefonu Mate X Hakkında Yeni Bilgiler

Huawei’nin 5G’li Telefonu Mate X Hakkında Yeni Bilgiler

2019 yılı, şayet rastgele bir sorun yaşanmamış olsaydı katlanabilir ekranlı akıllı telefonların yılı olacaktı. Teknoloji devlerinden Samsung, aylar evvel katlanabilir ekranlı birinci akıllı telefon modeli Galaxy Fold'u duyurdu. Birinci vakitler bu modelden ziyadesiyle ümitli olan Samsung, telefonun testleri sırasında yaşanan problemler nedeniyle projeyi bir mühlet daha bekletme kararı aldı. 

Samsung'a rakip olaraksa Huawei, katlanabilir ekranlı birinci akıllı telefon modeli olacak olan ve 5G irtibat takviyesiyle gelen Mate X'i duyurdu. Lakin Samsung'da yaşanan meselelerden ders alan Huawei, bu modeliyle ilgili biraz daha vakit geçirerek misal sıkıntıları yaşamak istemedi. Lakin artık, Huawei'nin 5G temas dayanaklı katlanabilir ekranlı telefon modeli Mate X, Çin'in sertifika heyeti olan TENAA'da listelendi. Bu listeleme, Mate X'in özelliklerini, genel sınırlarıyla gözler önüne seriyor.

Huawei’nin 5G’li Telefonu Mate X Hakkında Yeni Bilgiler

Huawei'nin katlanabilir ekranlı akıllı telefonu Mate X, TAB-AN00 kod numarasıyla TENAA'da görüntülenebiliyor. 8 inç OLED ekranın bulunduğu Mate X, 2.480 x 2.200 piksel çözünürlüğüyle de dikkat çekiyor. Daha evvel 4.500 mAh'lık bataryaya sahip olacağı düşünülen Mate X, TENAA'ya nazaran 4.400 mAh'lık bir batarya ile geliyor. Ayrıyeten Huawei Mate X, 55 watt süratli şarj takviyesine de sahip olacak.

TENAA'daki listelemeye nazaran Mate X'in boyutları da ortaya çıkmış durumda. Buna nazaran Mate X, 287.3 gram tartısında olacak ve boyutları da 161.3 x 146.2 x 11 milimetre biçiminde. 

Mate X, üçlü kamera kurulumuna sahip olacak. Bu kameraların çözünürlükleri 40 megapiksel, 16 megapiksel ve 8 megapiksel olacak. 8 megapiksellik üçüncü kameranın ToF sensörü olduğu belirtiliyor. 

Tüm bunların yanı sıra Huawei, Mate X'i farklı bellek seçenekleriyle piyasaya sürebilir. Bu opsiyonlar; 6 GB RAM ve 128 GB dahili bellek, 8 GB RAM ve 256 GB dahili bellek ile 12 GB RAM ve 512 GB'lik dahili bellek. Üstelik tüm seçenekler artırılabilir hafıza takviyesine de sahip olacak.