İddia: Samsung Galaxy Fold, Note 10 ile Birlikte Çıkacak

İddia: Samsung Galaxy Fold, Note 10 ile Birlikte Çıkacak

Kore’deki bir gazeteye konuşan şirket yetkilisine nazaran Samsung’un Galaxy Fold’u Temmuz ayında tekrar piyasaya sürme planları gerçekleşmeyebilir. Haziran ayının başlarında ortaya çıkan iddiaları reddeden şirket, aygıtın Temmuz ayında çıkacağını yalanladı.

İddia: Samsung Galaxy Fold, Note 10 ile Birlikte Çıkacak

Bu argüman doğruysa Samsung, Galaxy Fold’u Ağustos ayında çıkacak amiral gemisi Galaxy Note 10 ile birlikte piyasaya sürebilir. Bir Samsung yetkilisi “Bu ay bir medya aktifliği düzenlemiş olsaydık şu ana kadar bir şeyler yapmış olmamız gerekirdi. Nisan ayındaki gecikmeden bu yana hiçbir şey ilerlemedi” dedi.

Galaxy Fold, birinci olarak 26 Nisan'da piyasaya sürülmüştü fakat Samsung, aygıtla ilgili problemler yaşadıktan sonra katlanabilir telefonu süresiz olarak erteledi. O vakitten beri AT&T, Best Buy ve Samsung, siparişleri iptal etti.

CEO DJ Koh, Mayıs ayında lansman zamanlaması açısından çok geç kalmayacaklarının kelamını vermişti. Samsung temsilcileri, önümüzdeki haftalarda telefon için yeni bir çıkış tarihi açıklayacaklarını belirtmişlerdi.

Galaxy Fold ile şu ana kadar yüzü gülmeyen Samsung, katlanabilir telefon sıkıntıları yaşayan tek şirket değil. Huawei de bugün katlanabilir Mate X aygıtının lansmanını Haziran ayından Eylül ayına kadar geciktireceğini açıkladı.