İlk Mobil Uygulama Festivali İstanbul'da Düzenlenecek

İlk Mobil Uygulama Festivali İstanbul’da Düzenlenecek

Akıllı telefonlarımızdaki uygulamalar, günümüz dünyasında artık bir kesimimiz haline geldi. Bu uygulamalar sayesinde konuttan çıkmadan faturalarımızı ödeyebiliyor, banka süreçlerimizi halledebiliyor, dünyanın farklı noktalarındaki beşerlerle anlık olarak irtibat kurabiliyoruz. Günümüz akıllı telefon kullanıcılarının, telefonlarını ortalama olarak 6 dakikada bir denetim ettiği de düşünülürse bu aygıtların ve bu aygıtlarda yer alan uygulamaların kıymeti daha düzgün anlaşılacaktır.

İşte hayatımıza bu kadar entegre olmuş bu uygulamalar için birinci defa bir fuar düzenleniyor ve bu fuar ülkemizde gerçekleştirilecek. 21-24 Kasım tarihleri ortasında Avrasya Şov ve Sanat Merkezinde düzenlenecek olan Mobilefest, bu alandaki son teknolojileri yatırımcılarla, kesimin uzmanlarıyla ve son kullanıcılarla buluşturacak.

İlk Mobil Uygulama Festivali İstanbul'da Düzenlenecek

H.I.S., MMA (Mobile Marketing Association) ve Atölye Küme işbirliğinde gerçekleştirilecek olan fuarda markalar, binlerce kullanıcıyla bağlantıya geçme fırsatı da yakalayacak. Ayrıyeten yeni markalar ve teşebbüsler de uygulamalarını binlerce kullanıcıyla buluşturma talihine erişecek.

Fuar öncesinde gerçekleştirilen lansman toplantısında konuşan H.I.S. Türkiye Pazarlama Müdürü Çağdaş Polat, gayelerinin bu fuarı dünyanın farklı ülkelerinde de gerçekleştirmek olduğunu söyledi. MMA Türkiye Eş Lideri Handem Çelenkler ise firmaların gün geçtikçe yatırımlarını taşınabilir pazarlamaya kaydırdığını tabir etti.

Firmaların, ilgilerini taşınabilir pazara kaydırmalarının sebebi bu pazarda dönen paralarla da epey rahat bir biçimde anlaşılabilir aslında. Taşınabilir uygulamalara ödenen paralar 2018 yılında 75 milyar dolara ulaştı ki bu sayının 2019’da 122 milyar doları aşacağı düşünülüyor. Büyümeye devam edeceği düşünülen taşınabilir pazarda gerçekleştirilecek harcamaların 2020 yılında 300 milyar doları bulacağı iddia ediliyor.