PES 2020, Juventus'u Lisansladı: FIFA'da Juventus Olmayacak

PES 2020, Juventus’u Lisansladı: FIFA’da Juventus Olmayacak

Konami, İtalya'nın Serie A devi Juventus'la muahedeye gitti. Alışılmış ki bu muahede, geçtiğimiz günlerde Manchester United ile yapılan muahededen biraz daha farklı gerçekleşti. Manchester United ile yapılan muahedede oyunculara farklı bir oyun modu verilirken bu mutabakatın sonucunda öbür oyunculardan belli şeyler alınacak.

İtalya'nın en büyük futbol kulüplerinden biri olan Juventus'la anlaşan Konami, Juventus'un ismini PES 2020'ye özel yaptı. Alışılmış ki bu durum, birçok kişinin aklında öteki futbol devi FIFA 20'yi getirdi.

Peki, PES 2020'nin Juventus'u lisanslaması, FIFA'yı nasıl etkileyecek?

PES 2020, Juventus'u Lisansladı: FIFA'da Juventus Olmayacak

FIFA 20, Juventus'un ismini, alanını, armasını ya da formalarını kullanamayacak. Juventus'u Piemonte Calcio ismiyle kullanacak olan FIFA, forma olarak da farklı bir tasarımı oyununa entegre edecek. Doğal ki kulübün ambleminin de farklı olduğunu belirtmekte yarar var.

Tüm bu ögelerin dışında kalan oyunculara geldiğimiz vakit oyuncularda rastgele bir değişikliğin olmayacağını söyleyebiliriz. Ronaldo'yu oynamak isteyenlerin hâlâ FIFA'da Ronaldo'yu bulabileceği, bunun yanı sıra tüm Juventus oyuncularının FIFA 20 Ultimate Team üzere özel modlarda edinebileceğini de ekleyelim.

PES 2020, Juventus'u Lisansladı: FIFA'da Juventus Olmayacak

Juventus'un lisanslanma olayıyla birlikte yeni bir lisans savaşının başlayıp başlamadığını vakit gösterecek. Tüm bunların yanı sıra PES'in bu atılımıyla FIFA'nın önüne geçip geçemeyeceği de büyük bir merak konusu.

Hatırlamak için PES 2020'nin fragmanına aşağıdaki görüntü aracılığıyla ulaşabilirsiniz.