Samsung Galaxy Note10+'ın 45 W Hızlı Şarjı Opsiyonel Olacak

Samsung Galaxy Note10+’ın 45 W Hızlı Şarjı Opsiyonel Olacak

Akıllı telefon bataryalarının uzun müddette şarj olmaları ve kısa müddette şarjlarının tükenmeleri yıllar yılı değişmeyen bir durum. Kullanıcılarının canını fazlasıyla sıkan bu durum karşısında üreticiler, aygıtların şarj müddetlerini azaltmak için çalışmalar yürütüyor.

Hızlı şarj teknolojilerinde öncü şirketlerden birisi olan Samsung, Iceuniverse isimli kaynağın aktardığına nazaran kaleme sahip akıllı telefon serisi Galaxy Note'un yeni modeli Note10+'ta yüksek süratli şarja dayanak verecek.

Samsung Galaxy Note10+'ın 45 W Hızlı Şarjı Opsiyonel Olacak

Galaxy Note10+'da bulunacak olan süratli şarj teknolojisinin sıradan süratli şarjlar üzere olmayacağını belirten Iceuniverse, bu teknoloji ile 45 Watt süratli şarj teknolojisinin Galaxy Note10+ akıllı telefonlarda bulunacağını aktardı.

Ne var ki Güney Koreli teknoloji devinin yeni Note10+ amiral gemisini satın alacak olan kullanıcıları bir sürpriz bekliyor. Samsung, Galaxy Note10+ akıllı telefonunun 45 W süratli şarj teknolojisinin kullanılmasına imkan tanıyan bir şarj adaptörünü ne yazık ki akıllı telefonun kutusunda bulundurmayacak.

Samsung Galaxy Note10+'ın 45 W Hızlı Şarjı Opsiyonel Olacak

Cihazlarını çok daha süratli bir halde şarj etmek isteyen kullanıcıların bu şarj teknolojisine dayanak veren özel bir şarj adaptörünü harici olarak satın almaları gerekiyor. Galaxy Note10+'da tıpkı vakitte 20 W “kablosuz” süratli şarj teknolojisinin bulunacağı da gelen bilgiler ortasında. Standart model Galaxy Note10'un bu takviyeye sahip olup olmayacağı konusunda net bir bilgi bulunmadığı üzere, Samsung'un kullanıcıları üst modele yönlendirmek için mevzubahis telefonda bu takviyesi sunmayacak olması hayli beklenen.

Samsung'un aygıtın kutusu ile kullanıcılara sağlayacağı kablolu şarj adaptörünün 25 W süratli şarj dayanağına sahip olacağı belirtilirken en net, en ayrıntılı ve en gerçek bilgileri cihazın 7 Ağustos'ta gerçekleştirilecek olan tanıtımında öğreneceğiz.