İnsanlar, Elon Musk’ın Kafalarını Delmesini İstiyor

İnsanlar, Elon Musk’ın Kafalarını Delmesini İstiyor

Elon Musk’ın yeni teşebbüsü Neuralink, insan beyni ile makineler ortasında irtibat kurmayı sağlamak istiyor. Engelli ya da felçli bireylerin beyin gücüyle internete bağlanabilmesini, telefon ve bilgisayar kullanabilmesini sağlayabilecek prosedürler geliştiren firmanın projeleri, Elon Musk tarafından açıklandı.

Elon Musk, yaptığı açıklamalarda 2020 yılında gönüllüler ile testler yapmaya başlayacaklarını açıkladı. Akabinde internet, kobay olmak isteyenler ile doldu. 

“BEYNİMİ AL ELON”

Neuralink’in tek yapması gereken beyin ile temas kuracak birkaç ince temas teli kullanmak olsa da bu argümanlı arkadaş, bütün beynini işin içine katmaktan çekinmemiş.

Neuralink’in işvereni olan Max Hodak, ileride yapacakları çalışmada bedende hiç delik açmadan çalışmak istediklerini belirtiyorlar. Doğal bu insanları durduruyor mu? Hayır. Bakınız aşağıdaki arkadaş eksiksiz kendinden vazgeçmiş durumda: 

“Kendimi nerede bilim ismine feda edebilirim?” 

Tabii ki herkes bu kadar heyecanlı değil. Daha sakin yaklaşan, önlemi elden bırakmayan beşerler var. 

“Selam Musk! Neuralink, Amerikan Besin ve İlaç yönetimi tarafından onaylanınca beni insan deneklerinden biri olarak yaz.”

İnsanların bu tweetleri neden attığı, emellerinin ne olduğu kesin değil. Bunun altında gerçek bir bilim aşkı mı yoksa Musk’tan karşılık alıp bir anlık internet şöhreti yakalama isteği mi var bilinmiyor. Tekrar de insanların okuduklarını anlamamış olmaları daha mümkün. 

“@neuralink’te çalışacak kalibrede olmadığımı bilecek kadar zekalıyım fakat Neuralink’in üzerimde çalışması için gönüllüyüm.”