Uçakta Kapıyı Açmaya Çalışan Kadına 600 Bin TL Ceza

Uçakta Kapıyı Açmaya Çalışan Kadına 600 Bin TL Ceza

25 yaşındaki Chloe Haines isimli bayan, 22 Haziran tarihinde Stansted Havaalanı'ndan Dalaman'a yapılan uçuşta uçak havadayken acil durum kapısını açmaya çalıştı. Jet2 isimli hava firması, Haines isimli bayanı agresif ve tehlikeli davranışlar sebebiyle suçladı.

Uçuşu tehlikeye giren Jet2, bayan kabin içerisinde kabin grubu tarafından sakinleştirilirken iki adet jet eskortluğunda Stansted Havaalanı'na geri döndü.

Uçakta Kapıyı Açmaya Çalışan Kadına 600 Bin TL Ceza

(Haines'i durdurmaya çalışanlardan biri üzerine oturmuşken başkası de ellerini tutuyor.)

Kabin takımına saldıran ve uçağın kapısını uçuş ortasında açmaya çalışan Haines, uçak içerisinde büyük bir paniğe sebep olmuştu. Hususla ilgili atılan tweetlerde bayanın alkollü hatta uyuşturucu tesiri altında olabileceği belirtilmişti.

Kadını durdurmaya çalışanlardan biri “(Haines) son derece genç ve çelimsiz olmasına karşın güçlü bir erkek üzereydi. Bunu yalnızca biri [bir uyuşturucu ismi veriyor] kullandığı vakit görmüştüm. Muhteşem güçleri var gibiydi” açıklamalarında bulundu.

Uçakta Kapıyı Açmaya Çalışan Kadına 600 Bin TL Ceza

Haines, Stansted Havaalanı'na inişin akabinde uçağı ve yolcuları tehlikeye atması sebebiyle Essex Polisi tarafından tutuklandı. Haines'in kefaleti ödendiği için alınan kararla Haines'in 30 Temmuz tarihine kadar kaideli tahliyesi gerçekleşmişti.

Maddi boyutunun yanı sıra birçok kişinin hayatını da hiçe sayan bu teşebbüs, doğal ki de cezasız kalmadı. Jet2 isimli havayolu şirketi, bayanı ömür uzunluğu havayolundan yasakladı ve 85.000 sterlin (605 bin TL) para cezası verdi.