iOS 13'te Tüm Arayüz İçin Karanlık Mod Testi Başladı

iOS 13’te Tüm Arayüz İçin Karanlık Mod Testi Başladı

İşletim sistemlerinin güncellendiğine daima şahit oluyoruz. Yazılım devleri işletim sistemlerini kullanıcılarının istekleri doğrultusunda güncelliyorlar, yeni özellikler getirip performanslarında iyileştirmeler yapıyorlar.

Silikon Vadisi devi Apple'ın taşınabilir işletim sistemi iOS de çok yakın vakitte tam da bu halde bir yenilik yaşayacak. Hâlihazırda kullanılan iOS 12 işletim sistemi yerini iOS 13'e bırakacak. Apple ise iOS 13'ün tam manasıyla kusursuz olması için elinden geleni arkasına koymuyor.

iOS 13'te Tüm Arayüz İçin Karanlık Mod Testi Başladı

Apple'ın uygulama mağazası App Store'daki uygulamaların beta sürümlerinin test edildiği Testflight programı kapsamında yeni beta sürümleri bugün itibariyle yayınlandı. Yeni Testflight betası ile bir arada sıradan uygulamalara dahi karanlık mod özelliği geldi. Örneğin kullandığınız en kolay beyaz temalı uygulama, Apple'ın sunduğu özel SDK'lar sayesinde geliştiriciye zahmet çıkarmadan karanlık yapılabiliyor.

Apple'ın beta programına dahil olup bütün yeniliklerden herkesten evvel haberdar olmak için buraya tıklayın.

iOS 13'te Tüm Arayüz İçin Karanlık Mod Testi Başladı

Sistem görünümü karanlık ise uygulamalar da karanlık (görünüş: koyu), sistem görünümü beyaz (görünüş: açık) ise uygulamalar da Apple'ın yeni taşınabilir işletim sistemi sürümü iOS 13'te beyaz oluyor.