iOS 13'ün 4. Geliştirici Betası Yayınlandı

iOS 13’ün 4. Geliştirici Betası Yayınlandı

Yazılım geliştiren şirketler, ürettikleri yazılımı son kullanıcıya sunmadan evvel bir test sürecinden geçirirler. Bu test süreci içerisinde kusurları keşfedip bu yanılgıları düzelten yazılım şirketleri, işletim sistemlerini son kullanıcıya pürüzsüz bir halde sunmayı maksatlar.

Silikon Vadisi merkezli yazılım devi Apple, taşınabilir işletim sistemi iOS'u sürekli yeniliyor. Yeni tuttuğu iOS işletim sisteminin yeni sürümünü yayınlamaya hazırlanan Apple'ın beta (test) sürecinde ise neredeyse her gün bir diğer yenilik ortaya çıkıyor.

iOS 13'ün 4. Geliştirici Betası Yayınlandı

Bugün yaşanan gelişme ise Apple'ın beta test sürümünün dördüncüsünü yayınlamış olması. İddia edebileceğiniz üzere beta sürümler, yanlışların giderilmesi ve son sürümün sorunsuz olması için var olduğundan halka açık gerçekleştirilmiyor.

Apple'ın bugün yayınladığı iOS 13 Developer Beta 4 test sürümü kapsamında önümüzdeki günlerde iOS 13 Public Beta 4'ü kullanıcılar için yayınlaması bekleniyor.

iOS 13 Developer Beta 4 yenilikleri:

iOS 13'ün 4. Geliştirici Betası Yayınlandı

  • Ayarlar uygulaması içerisinde gerçekleştirilen yetkisiz teşebbüsler ile kullanıcının şifrelerinin ele geçirilmesine imkan tanıyan açık kapatıldı.
  • 3D Touch performansı geliştirildi.
  • Mesajlar uygulaması içindeki sesli ileti simgesi yenilendi.
  • Ana menüde uzun basma ile açılan düzenleme menüsünde değişiklikler yapıldı.

Apple'ın yayınladığı bu betayı indirebilmek için fiyatlı bir geliştirici üyeliği oluşturmak gerekiyor. Uygulama geliştiricilerin uygulamalarını yeni işletim sistemine uyarlayabilmesine imkan tanıyan bu beta süreci, ziyadesiyle karasız olması sebebiyle sıradan test kullanıcılarına sunulmuyor.