iOS 13'ün Son Betasında, Tüm Şifreleri Gösteren Bir Hata Var

iOS 13’ün Son Betasında, Tüm Şifreleri Gösteren Bir Hata Var

Apple, haziran ayında yeni işletim sistemi iOS 13'ü duyurdu. Şu sıralar beta süreci devam eden işletim sisteminin kararlı sürümü ise önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak. 

iOS 13'ün beta sürümlerinde fark edilen bir kusur ise, akıllı telefonda bulunan tüm şifrelerin rastgele bir doğrulamaya gerek duymadan gösterilmesine neden oluyor. Yalnızca iOS 13'ün beta sürümünde bulunan bu yanılgı, Reddit'te ortaya çıktı ve YouTube üzerinden de paylaşıldı.

iOS 13'ün Son Betasında, Tüm Şifreleri Gösteren Bir Hata Var

iOS 13'ün üçüncü beta sürümünde bulunan bu kusur, tüm kullanıcılar tarafından gözlemlenebiliyor. Şayet siz de bir iOS 13 Beta 3 kullanıcısıysanız, bu yanılgıyı kendi iPhone'unuz üzerinden deneyimleyebilirsiniz.

Bu kusur şöyle ortaya çıkıyor; telefonunuzdan ayarlar menüsüne erişiyorsunuz. Burada bulunan “Parolalar ve Hesaplar” alt menüsüne erişiyoruz. Bu sayfanın en üstünde “Uygulama ve Web” isimli bir kısım bulunuyor. Bu kısma daima olarak basıldığı ve gelen doğrulama tekniği birkaç sefer iptal edildikten sonra aygıtınız, kayıtlı olan tüm şifreleri gösteriyor.

Hatayla ilgili olarak Apple cephesinden rastgele bir açıklama gelmedi lakin şirketin bu yanılgıyı bir sonraki beta sürümde gidereceğiniz söylemek mümkün görünüyor. Beta süreçlerinin hedefinin da aslında bu olduğu düşünüldüğü vakit, eylül ayında kullanıcıların hizmetine sunulacak olan iOS 13'te, bu sorunun rastgele bir güvenlik problemine neden olmayacağını söylemek mümkün görünüyor.

İşte bu kusurun gösterildiği o görüntü: