iPhone Sahipleri Cihazlarını Ne Kadar İyi Tanıyorlar?

iPhone Sahipleri Cihazlarını Ne Kadar İyi Tanıyorlar?

Decluttr şirketi akıllı telefon sahibi ABD vatandaşlarını içeren bir anket yaptı. Ankette kullanıcıların sahip oldukları iPhone modellerinin ismi, aygıtın suya sağlam olup olmadığı, NFC ve 5G destekleyip desteklemediği soruları soruldu.

2.000 kişiyi kapsayan anketin sonuçları epey şaşırtan oldu. Bilhassa kullanıcıların büyük kısmının hangi model telefon kullandıklarını bilmemesi anketi şaşırtan kılan faktörlerden.

iPhone XR ve iPhone 7 kullanıcılarının yüzde 44’ü hangi aygıta sahip olduklarını bilemedi. iPhone X ve iPhone XS üzere daha yeni model telefonlara sahip insanlarsa kullandıkları telefonların modellerini bilebildiler. Bu ortada hangi model telefonu bilme konusunda en yüksek yüzdeye Samsung Galaxy S9+ kullanıcıları sahip. Bahsettiğimiz oranları gösteren grafiğe aşağıdan göz atabilirsiniz.

iPhone Sahipleri Cihazlarını Ne Kadar İyi Tanıyorlar?

Bir öbür ilgi cazip bahis ise iPhone X, XS ve XR sahibi vatandaşların yüzde 14’ü, telefonlarında NFC dayanağı olduğunu bu anket sayesinde öğrendi. Daha da ilginci, bu model iPhone’lara sahip olan insanların, telefonlarının suya güçlü olduğunu yeniden bu anket sonucunda öğrenmiş olmaları.

Son olarak, artık hayatımıza yavaş yavaş girmeye başlayan 5G özelliği sahip olup olmama konusunda iPhone kullanıcılarının birçoklarının başı biraz karışık. Aslına bakarsanız 5G’nin yaygınlaşma oranı açısından bu soruya hakikat yanıt vermek bazen sıkıntı olabiliyor. Bu bağlamda, AT&T hizmetini kullanan iPhone kullanıcılarının yüzde 47’i, Verizon hizmetini kullanan kullanıcılarınsa yüzde 24’ü aygıtlarında 5G dayanağı olduğunu sanıyorlardı. Halbuki 5G dayanaklı iPhone modellerinin 2020 yılında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Sizce ABD’de yaşayan insanların kullandıkları telefonlar hakkında bu derece önemli şeyleri yanlış biliyor olmasının sebebi orada telefonları satın almanın daha kolay olması olabilir mi?