OnePlus 7 Pro, Garip ve Anlamsız Bildirimler Alıyor

OnePlus 7 Pro, Garip ve Anlamsız Bildirimler Alıyor

Son zamanlarda OnePlus 7 Pro kullanıcılarından gelen birtakım haberlere nazaran telefon anlamsız bildirimler alıyor. Bildirimler anlamsız olduğundan ve rastgele bir şey belirtmediğinden dolayı kullanıcılarda heyecan oluşturuyor. Birçok OnePlus 7 Pro kullanıcısı, bazen Çince bazen de İngilizce olan bu garip yazılı bildirileri alırken bildiriler, güya klavyeye kazara basılmış üzere bir içeriğe sahip. 

OnePlus 7 Pro, Garip ve Anlamsız Bildirimler Alıyor

OnePlus, olaya açıklık getirmek için resmî sitesinde bir bildiri yayınladı. Şirket, “OxygenOS takımı gelecek Android Q sistemi güncellemesi için birtakım testler yapıyorlar. Test sırasındaki kimi kusurlardan dolayı kazara bazı OnePlus 7 Pro OxygenOS kullanıcılarına garip bildirimler gönderdik. Beklenmeyen bu bildirimlere maruz kalan kullanıcılardan özür dileriz” açıklamasını yaptı. 

Bu bildirim kusurundan yalnızca OxygenOS kullanıcılarının etkilendiğini belirtelim. OxygenOS, sırf Çin dışındaki OnePlus kullanıcılarında bulunuyor. Çin’de ise şirket telefonlarında HydrogenOS kullanıyor. Şirket’in açıklamasına göre OxygenOS, yeni bir sürüm yahut güncelleme üzerine çalışıyor. Şayet siz de bu telefona sahipseniz ve bu cins bir bildirim aldıysanız, endişelenmenizi gerektirecek bir durum yok, bildirimi yok saymanız kâfi olacaktır.