Klavye ile Kendi Müziğinizi Yapabileceğiniz İnternet Sitesi

Klavye ile Kendi Müziğinizi Yapabileceğiniz İnternet Sitesi

Çoğu toplumsal medya fenomeninin DJ’lik yapmaya başladığı günümüzde, müzikle uğraşmak nitekim eğlenceli bir hâle geldi. 2014 yılında hayata geçirilen Patatap projesi ise barındırdığı sınırsız renk seçeneğine sahip animasyonlar ve yüzlerce melodi sayesinde ziyadesiyle keyifli anlar geçirilebiliyor.

Klavye ile Kendi Müziğinizi Yapabileceğiniz İnternet Sitesi

A harfinden Z harfine olmak üzere toplam 26 adet ritmik sesi bulunan Patatap’ı kullanmak için klavyenizde yer alan tuşlara basmanız kâfi. Hangi tuşun hangi tıp sesi çıkardığını akılda tuttuktan sonra kendinize eşsiz müzikler oluşturabilirsiniz. Şayet ki tıpkı seslerden sıkıldıysanız tekrar klavyenizde yer alana “Boşluk” tuşuna basın. Bu sayede farklı farklı melodilere sahip öbür ses biçimlerine geçiş yapabilirsiniz.

Patatap'ı buradan deneyimleyebileceğiniz üzere kendi internet sitesine giderek de kullanabilirsiniz.

Asıl olarak müziği görselleştirmeye dayalı bir müzik uygulaması üretme isteği olan Lullatone çiftiyle tanışan Patatap’ın üreticisi Jono Brandel, 2014 yılında vermiş olduğu bir röportajda: “Görsel ve işitsel duyuları birbirine karıştırma fikri nitekim ilgimizi çekti. Daha sonra bundan herkesin yararlanabileceği bir platform oluşan Patatap'ı oluşturmayı akla koyduk” sözlerini kullanıyor.

Boş vakitleri çok kaliteli bir halde geçirmemize imkan tanıyan Patatap için “çan seslerinden lazer silah atışlarına ve uzaylıların gemilerine kadar ses ve grafik yelpazesine sahip” tarifi da kullanılıyor.